Již čtrnáctý ročník mezinárodní střelecké soutěže Zlaté kulky Nei Reportu, který proběhl o tomto víkendu v Plzni, se po dlouhých letech musel obejít bez největší ozdoby, fotografa Jana Saudka (73). Ač původně přislíbil účast, nakonec nedorazil. Podle slov Jana Saudka ho zmohla náhlá vedra, která mu nabourala i jeho pověstný sexuální apetit.

„U pana Saudka je to vždy padesát na padesát. Občas tutově slíbí a nepřijede, jindy se omluví a nakonec se znenadání objeví," vysvětlil Jan Kůrka, ředitel soutěže a olympijský vítěz ve střelbě z Mexika z roku 1969. Sám fotograf ovšem nepřešel závody mlčením, poslal zdravici a přislíbil účast na příštím ročníku.

„Trošku mne zmohla únava. Jako tradičně jsem si užil dvě hodinové chvilky sexu a erotiky a pak si šel zaběhat. Podcenil jsem ovšem vedro, které mne rozhodilo a rozhodlo o dalším programu," napsal organizátorům esemeskou fotograf. Jak dodal jeho přítomný kolega a přítel, sex a dlouhý běh či rychlá chůze Janovi vždy rozproudí krev a je aktivní a činorodý. Horko ale nesnáší. To mu prý zhatilo již nejeden plán.

Korzu ovšem nedalo, aby se nepřesvědčilo na vlastní uši. Jan Saudek mobil vzal a potvrdil informaci kolegy a přítele a jen tak mezi řečí dodal: „A ještě den před tím jsem se lehce ožral, takže cesta do Plzně opravdu nebyla ze zdravotních důvodů reálná," vysvětlil se smíchem fotograf.

Reklama