Hudební komedie Láska naruby vypravuje příběh neúspěšné herečky Viktorie, jíž se nedaří v osobním ani profesním životě. Štěstí se na ni usměje až v podobě nabídky, která má ovšem zvláštní podmínku: aby získala angažmá, musí předstírat, že je muž!

laska1Gejzír komických scén, jenž z této situace vyvěrá, doplňuje motiv dvou citových vzplanutí. Viktorie má dva nápadníky - jeden ji nemůže milovat, protože si o ní myslí, že je muž, druhý ji miluje právě proto, že si myslí, že muž je…

Komedii Láska naruby napsal její režisér, vyhledávaný slovenský divadelník Jakub Nvota přímo „na tělo“ hereckému týmu v čele s představitelkou hlavní role Janou Paulovou. V dalších úlohách hrají a zpívají Dalibor Gondík, Bohumil Klepl, Pavel Zedníček, Zbyněk Fric a Radka Filásková.

„Vzhledem k tomu, že celý život patřili muži k mým oblíbeným tvorům a často jsem je podrobovala tak hlubokému bádání, že kdybych stejnou péči věnovala třeba studiu kvantové fyziky, měla jsem z ní už doktorát, role muže mě zaskočila snad jen tím, jak teplým oblečením je pánský oblek a kolik vrstev musí muž své eleganci obětovat,“ hodnotí Jana Paulová svou první zkušenost s mužskou rolí.

Naopak Dalibor Gondík stráví téměř celé představení ve vyzývavých dámských šatech coby muž převlékající se za barovou zpěvačku. „Musím se přiznat, že v krátké době hraju podruhé vlastně ženu. Takže jsem se na začátku smál. Do té doby, než jsem viděl návrh kostýmu. Na rovinu říkám, že jsem si myslel, že je to nějaká legrace pana režiséra nebo že se zbláznil. Během zkoušek jsem se pořád ptal, kdy mi řekne pravdu. Opakoval stále dokola - ten kostým bude super! Pak přišla kostýmová zkouška a bylo všechno jasné. Týden jsem prožil s žaludeční neurózou a nechtělo se mi vůbec chodit na zkoušky. O generálkách to bylo nejhorší. Co mě zachránilo? Předpremiéra v moravské Karolínce, kde mi jedna místní dáma řekla, že mi to velmi sluší a její manžel mohl na mě oči nechat. Snad byli opilí, snad to mysleli z legrace, ale ze mě to všechno spadlo a začal jsem se na tu roli těšit a milovat i ten koženej korzet. A dokonce mi ani nevadí, že se musím hodinu před představením líčit. A pak hurá na jeviště!“

laska2

Hru doprovázejí písničky z dílny našeho předního jazzmana Milana Svobody, který hudbu k představení nahrál s Pražským Big Bandem. Kostýmy a scéna pocházejí z dílny Michaely Hořejší.

„V umění už jsme překročili všechna tabu a máloco nás skutečně vzruší anebo zasáhne. Zůstává tedy jediné – vydržet a ve všem tom chaosu a zmatku najít alespoň trochu lásky a štěstí. Třebaže bude úplně naruby. Naše hra je odraz v zrcadle. Není skutečná realita. Láska a peníze, bezmoc a moc, touha a samota se na sebe dívají a zrcadlí se jedna v druhé,“ odkrývá režisér a autor Jakub Nvota, který pro Divadlo Kalich v loňském roce nastudoval úspěšnou komedii Zamilovat se.

„Osu repertoáru Divadla Kalich tvoří dva žánry: původní české muzikály a komedie předních tuzemských i zahraničních autorů. Inscenace Láska naruby představuje výsledek naší snahy přinést na jeviště Divadla Kalich hru, v níž by se písničky skloubily s humorem, proto dostala podtitul hudební komedie,“ říká ředitel divadla a producent Michal Kocourek. „Jde o žánr, který má v českém divadle velkou tradici a i my s ním máme další plány.“

laska3

Chcete vědět, jak se představení Láska na ruby líbí divákům?

Pak se podívejte na stránky Divadla Kalich ZDE kde si můžete přečíst reakce na tutu úspěšnou komedii od diváků!

Více inspirace najdete na stránkách www.divadlokalich.cz

 

 

 

Reklama