Herečka Jana Paulová (53) má velké srdce. Společně s přáteli a rodinou postavila v Indii školu pro malé sirotky a adoptovala tam i třináct stařečků. Každý měsíc jim teď posílá peníze na živobytí.

V září loňského roku se pražská rodačka vrátila z Indie, kam jezdí každý rok za dobrodružstvím a za přáteli. Před časem v ašramu (duchovním centru) Ramany Maharišiho v jihoindickém Tadpatri spolupostavila školičku pro malé sirotky. Třicátého června 2008 tam proběhl zápis pro děti ve věku 3 až 9 let. Projekt Domova a školy je založený na principu sponzorství, přičemž každé dítě má svého sponzora.
Blíže o projektu se lze dočíst na webovém serveru www.zmenmujosud.cz."Léta jsem do těch míst jezdila a odvážela si hezký pocit. Bylo namístě, abych tam něco přivezla. Vydělala jsem si peníze za reklamu a měla jsem dojem, že mi tak trochu nepatří, protože jde o lehce vydělané koruny. Dala jsem je na něco, co má smysl. Ta školička je moje největší radost. Už půl roku do ní chodí patnáct malých úžasných dětiček. Je neuvěřitelné, jak se ty děti z ulice začaly dobře učit, jak jsou chytré, jak je to baví. A jsou šťastné a mají co jíst. Založila jsem občanské sdružení Změň můj osud, kam lidé mohou posílat peníze a adoptovat si děti," vysvětluje Paulová.

V indickém Tadpatri má Jana adoptovaných i třináct starých lidí. Tři roky už je živí a každý měsíc jim posílá peníze na živobytí.
Letos v létě se do Indie opět chystá. A nejen do Indie.
Nyní ji čekají Spojené státy, kam vyrazí se svým manželem, hudebníkem Milanem Svobodou (57). Ten se v roce 1996 postaral o hudbu pro baletní představení Národního divadla Mauglí.
Balet Mauglí - vyprávění matky džungle podle románu Kniha džunglí Rudyarda Kiplinga - se dostal až za oceán a 21. února ho čeká v Santa Barbaře americká premiéra.

Reklama