Hezké pořekadlo... a platí to i u malování našich místností. Přečtěte si další příspěvek, který poslala čtenářka Jana. Dříve malovali jenom bílou, ale už se jejich krky otáčí i za jinými barvami. :)

Vymalováno máme hodně světlými barvami, dříve jsme malovali jen bílou. Máme totiž maličký byt a tmavší barvy prostor ještě zmenšují. V kuchyni máme jednu celou stěnu od stropu až na zem obloženou dřevem.  Jsme totiž v rohovém bytě, pod střechou a navíc pod námi je 20 let prázdný byt. Každý z nás si topí sám, takže pod námi netopí také nikdo. Obložení dřevem se velice líbí mému manželovi, stěna je zateplená,  já ji umyji a MANŽEL JI NEMUSÍ MALOVAT!!! Takže by nejraději obložil celý byt.

Dříve maloval celkem nedá se říct rád, ale šlo to. Každý z nás má ale jiný názor na to jak často malovat. On by nejraději maloval jednou za pět let, takže začne přemlouvání a někdy se to povede. Ale je to tak jednou za 2 až 3 roky. Pak musí přijít de H, na ten čekám také nějakou dobu. No není to lehké. Je pravda, že na úklidu se maximálně podílí. Když čistím okna , tak to je také zbytečnost asi by je vždy vysklil místo umyl. No mají jiná kritéria, ale  respektují i ta naše, takže se s těmi našimi miláčky vždy nějak domluvíme. Vždyť se pravdivě říká: muž je hlava rodiny a žena je ten krk, co tu hlavu otáčí a řekněme si upřímně, někdy si ani nevšimnou, že nápad který nám právě jako novinku sdělují, jim byl již dávno podsunut.

Černou barvu by v bytě nezvládl ani jeden z nás. Ráno se probudit a vidět černou barvu? No to bych asi každé ráno nejprve v posteli  zvedla ruku, jestli už nejsem v truhle.

Nejpodivnější barva, kterou jsem viděla ? Tu kdysi namíchal můj tatínek, díky bohu se mu povedla jen jednou, ale ta červená barva, to byla tedy hrůza. Maminka málem omdlela. Přemalovat to nešlo, trpěli jsme do příštího malování.

Shrnutí:  malovali jsme před třemi lety a až manželovi sdělím, že už je to potřeba, asi raději omdlí.

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

_________________

Tak ho polijte vodou, nasaďte svůdný úsměv a řekněte mu, že jako hlava rodiny by měl sám usoudit, že už je potřeba vymalovat.

Pěkný den a hezké barvy při malování.

Saša

Tématem dnešního vydání - 26. července 2011 - jsou barvy v naší domácnosti

 • Jakou barvou máte vymalovány vaše pokoje?
 • A proč jste volili právě takovou barvu?
 • Že je moderní, že se vám líbí?
 • Shodnete se se svým partnerem na barvách ve vašich místnostech?
 • Vymalujete si doma sami?
 • Experimentujete nebo se držíte při zemi?
 • Kdy jste naposledy malovali?
 • Upřednostňujete tapety?
 • Převažují ve vašich bytech barvy teplé nebo studené?
 • Napadlo by vás vymalovat si na černo?
 • S jakou nejpodivnější barevnou kombinací jste se setkala?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek bude odměněn kosmetikou AVON - svým způsobem, týkající se také malování. :)

kosmetika