Jana díky Ketodiet jen září. Cítí se skvěle a těší se na proměnu, která je již za dveřmi. Co jí Ketodiet dala a vzala jsme se zeptaly v následujícím rozhovoru.

Náš projekt hubneme s Ketodiet je na konci, jak se cítíte?
Cítím se výborně. Vzhledem k velkému váhovému úbytku pociťuji obrovský rozdíl po stránce fyzické - snadněji se pohybuji a také po té psychické. Jsem spokojenější se svým vzhledem, je mnohem jednodušší na sebe koupit hezké oblečení a jsem hrdá na to, co jsem s pomocí Ketodiet dokázala. 

Kolik jste zhubla?
Za poslední měsíc už váha klesla jen málo, protože moje strava již směřuje k návratu do nedietního režimu. Podle mého vážení jsem zhubla cca 3,5 kg. Celkově za 3 měsíce okolo 19 kg.

Řekněte nám, jak se vám změnil život?
Zhubnutí mi do života přineslo mnoho pozitivních záležitostí. Jak jsem psala výše, cítím se lépe po všech stránkách. Nejsem tak unavená, občasné bolesti zad či kolen, které jsem dříve po námaze pociťovala, teď nejsou vůbec. Nezadýchávám se při chůzi do schodů, jsem pohyblivější, ohebnější, lehčí...

Po psychické stránce samozřejmě vnímám větší spokojenost sama se sebou. Se svým vzhledem i s tím, jak jsem dokázala zúročit nabídnutou šanci a nepromarnit ji. Jsem hrdá na to, že jsem program zvládla skutečně stoprocentně dodržovat, nehřešit a vydržet poměrně dlouhé období diety ustát.

Okolí si změny pochopitelně všimlo a změnu převážně hodnotí pozitivně. Občas si vyslechnu názor, že jsem zhubla už hodně, ale to je asi faktor, se kterým se setkávají všichni hubnoucí. Moje rodina i partner jsou výsledkem, řekla bych, až ohromeni. Cítím z jejich vystupování obdiv a hrdost. Musela jsem si nakoupit i řadu nového oblečení, protože to staré na mně visí. Z nových kousků mám velkou radost, ale stále jich mám málo. Tak trošku čekám i na naši proměnu, rady a tipy, které uslyším z úst odborníků o tom, co mi sluší. Potom budu pokračovat v obnově šatníku. Zejména kalhoty už nemůžu nosit vůbec žádné z předchozího období.

Někdy bylo těžké dietu držet, zejména ve chvílích, kdy jsem byla hodně unavená. Ale vědomí, že mám neopakovatelnou šanci a že ji přece nemůžu promarnit, mi dodalo sílu nezklamat sama sebe. Věděla jsem, co chci dokázat a jak je to pro mne důležité a neuhnula jsem ze své cesty. Za to jsem tomuto projektu opravdu vděčná. Sama, se svými silami a možnostmi bych tolik zhubnout nedokázala. Perfektní byla rychlá příprava ketojídel, kterou jsem zvládala i ve svém nabitém harmonogramu.

jana

Jaké rady odborníka jste si osvojila a jakých se musíte vyvarovat stravovacích chyb, aby vám vaše váha vydržela?Toto hubnutí mi otevřelo zcela nové obzory v tom smyslu, že skutečně jde dlouhodobě jíst dietně. Dříve jsem si nedovedla vůbec představit například nejíst pečivo nebo ovoce. Teď už jsem přes 3 měsíce neměla v ústech pečivo, nejím přílohy, samozřejmě cukroví a sladké, alkohol a řadu jiných věcí. A kupodivu to jde a nedá mi to zas tolik přemlouvání. Takže, co si z tohoto vezmu do budoucna? Určitě omezení příloh. Co nejvíce jíst zeleninu, jako přílohy saláty nebo grilovanou zeleninu. Toto jde ve většině případů bez problémů. Sladké jíst mnohem méně, než dříve, nesladit čaj nebo kávu. Využívat více nízkotučné mléčné výrobky a hlídat si váhu. Pokud někdy začne váha poporůstat, hned zařadit dietní omezení a pohyb. Po absolvování hubnutí s Ketodiet jsem schopná tyto principy skutečně aktivně využívat. A za to patří vám všem můj velký dík.

Chcete v hubnutí dál pokračovat?
Hubnout bych chtěla už jen pár kilo. A to spíše za pomoci cvičení a cíleného tvarování postavy v partiích břicha, boků a stehen. Nejsem typ, který by vypadal dobře na nízké váze. Mám geneticky dané trochu kypřejší tvary, a pokud bych je úplně ztratila, nevypadala bych asi zdravě, a jak říká můj partner -  „k nakousnutí.“ :)) Moji blízcí už vyjadřují názor, že bych příliš níž se svojí váhou jít neměla a já souhlasím. Dnes už je moje hmotnost i podle BMI v normálu.

Jaké jsou vaše další cíle?
Moje cíle v oblasti hubnutí jsou spíše v oblasti zvyšování kondice a zpevňování postavy. To nejdůležitější je znovu nepřibrat! Na toto si budu v budoucím období dávat obzvláště pozor. Bohužel, vzhledem k vrcholícímu konci mého vysokoškolského studia a dalším povinnostem, jsem nyní neměla moc čas cvičit. Velmi se těším, až se mi na pohyb uvolní v životě více prostoru a opřu se i do fyzických aktivit. Pokud se mi podaří takto shodit ještě 2-5 kilo, budu nadmíru spokojená.

Co odpovídáte, když vám někdo řekne, že to zase naberete zpátky?
Většina lidí se zajímá o to, jak budu jíst po ukončení programu a jestli to nenaberu zase zpět. Někteří jsou dokonce tak radikální, že mi sebejistě tvrdí, že se moje váha stoprocentně zvýší i s přídavkem. Na tyto řeči jen nevěřícně zírám s pusou dokořán otevřenou. Bohužel někteří lidé jsou si jisti, že o druhých lidech, jejich minulosti, současnosti i budoucnosti vědí mnohem víc, než dotyční sami. Je to takový lidský nešvar a já to beru s rezervou. Nenechám si nikdy od nikoho svůj život předvídat, ovlivňovat, natož řídit. To, co se s mým životem bude dít, si řídím sama. Ve většině případů můžu ovlivňovat to, kam směřuji. Těmto škarohlídům se snažím vlídně vysvětlit, že si to nemyslím a proč. Víc udělat nemůžu, jen v čase je přesvědčit o jejich omylu.

Doporučila byste čtenářkám, které chtějí hubnout tuto dietu? A proč?
Ketodiet skutečně mohu doporučit. Je to absolutně účinná metoda hubnutí, já jsem po celou dobu nezaznamenala jakékoli negativní zdravotní důsledky, naopak. V prvním měsíci jsem sice byla celkově hodně slabá, ale postupně se to zlepšovalo. Dieta je sice poměrně striktní, ale díky tomu jsou výsledky tak skvělé. Vydržet se to dá a úbytky motivují a ujišťují, že to má smysl. Pro mne má tato dieta další obrovské plus, a to rychlou přípravu všech jídel. Především pro lidi, kteří nestíhají nebo nemají sílu sami se svojí váhou pohnout, je tento systém velmi vhodný.

Těšíte se na proměnu, která bude následovat?
Na proměnu se těším moc. Bude to takový den jen pro mne. Budou se o mne starat odborníci na krásu a lidé zvenčí. Doteď jsem si samozřejmě svoji vizáž upravovala sama, tak jsem zvědavá na nápady, které mi přinesou jiní lidé. Bude to taková příjemná odměna za ty 3 měsíce úsilí, kdy já i čtenářky uvidíme změnu, kterou jsem prošla. 

Partnerem projektu je značka Ketodiet více se dozvíte na www.ketodiet.cz

Všechny příběhy předchozích čtenářek najdete v naší rubrice Hubněte.

Více o Janě čtěte v našem článku:

Reklama