Jana má ze všech našich účastnic největší váhový úbytek a cítí se mnohem lépe. A je rozhodně odhodlaná si váhu udržet i po skončení programu. Přečtěte si, jak se jí hubne.

Jak dlouho už dietu držíte a jaké jsou vaše největší změny?
Dnes je to přesně 9 týdnů od začátku diety. Obrovských změn doznala samozřejmě moje postava, která je skutečně výrazně jiná. Velkou změnou je číslo na displeji mé osobní váhy, procento tuku v těle a další tělesné parametry, které sledujeme. Cítím se opravdu dobře, tak lehce...

Kolik už jste zhubla?
Při vážení minulý týden jsem měla celkový úbytek 15,4 kg. Bez většího hladovění a námahy je to vážně skvělé!

Jana

S čím nejvíce „zápasíte“?
Co se týká stravování, tak nemusím nijak moc zápasit. Chutě na jiné, než povolené jídlo, příliš nemám. Jen ve chvílích, kdy jsem hodně unavená, tak zatoužím např. po topince s česnekem a podobně. :)) Nicméně si stejně nic takového nedopřeji, vím, že bych si hubnutí takovým malým hříškem narušila a zpomalila.

S čím však dlouhodobě zápasím, je nedostatek času, v tomto období mi schází cvičení. Občas si chvilku pro pohyb ukradnu, ale není to tolik, kolik bych si přála. Na tomhle ale nyní nedokážu nic moc změnit.

Co váš jídelníček?
Od minulého týdne se můj jídelníček změnil v rámci doporučení pro tzv. „třetí krok“. Jím teď už jen 2 ketojídla denně. Tři jídla si připravuji z běžně dostupných potravin, které jsou povolené. Kromě libového masa můžu už i některé nízkotučné mléčné výrobky, které si opravdu vychutnávám. A samozřejmě k tomu všemu zeleninu do 0,5 kg/den.

Čím jste si v poslední době udělala radost? Těšíte se na nové oblečení na léto?
Radost mi dělá už teď nakupování oblečení. Jelikož kalhoty mi začaly být všechny dost rychle velké, musela jsem si koupit už troje. Když si koupím nové rifle, tak do 2 týdnů jsou mi zas velké. A tak co pár týdnů si musím kupovat menší a menší velikost. Minulý týden jsem si koupila v pořadí 3., ale schválně jsem si vybrala takové, které mi jsou trochu těsné. No a dnes jsou mi už akorát. Ráda bych si nakoupila i další oblečení, např. sako. Ale stále se tomu bráním, protože velikosti se opravdu rychle mění. A na nakupování nového oblečení se skutečně těším. Konečně nebudu mít problém s nalezením vhodné velikosti a budu ve zkoušeném oblečení snad vypadat i k světu. :))

Co vaší změně říká vaše okolí?
Lidé v mém okolí si změněné postavy všímají už opravdu ve velkém. Ta změna se už nedá přehlédnout. Ptají se mě, co dělám, že jsem tolik zhubla. Často však jejich údiv přechází ve věty typu: A jak se budeš stravovat potom? To budeš mít jojo efekt jako hrom! A tak podobně. Snažím se jim vysvětlit, že návrat k běžné stravě je postupný a nárůst hmotnosti po skončení diety může nastat jen v případě, že já nebudu jíst racionálně. Protože pokud po zhubnutí jakoukoli metodou se lidé vrací k původní skladbě a hlavně množství jídla, jako před tím, tak pochopitelně znovu přiberou. Znám to dobře z vlastní zkušenosti. Je jedno, jakou dietu držím, jen je třeba po jejím skončení neusnout na vavřínech, ale jídlo trošku korigovat a aspoň občas si zasportovat. Jsem odhodlaná si svoji váhu udržet i po skončení dietního programu.

Partnerem projektu je značka Ketodiet více se dozvíte na www.ketodiet.cz.

Všechny příběhy předchozích čtenářek najdete v naší rubrice Hubněte ZDE

Více o Janě čtěte v našem článku:

Reklama