Je rok 2024… Je mi 39, mám milující rodinu, přátele, úspěšnou fungující společnost, žiji svůj sen... A někdo se mě při rozhovoru zeptá: „Kde jsi byla touhle dobou před deseti lety?“

To byl rok 2014. Bylo mi skoro 29 a právě jsem prožila nejzlomovější období svého života. Celý můj příběh se točí okolo jednoho velkého rozporu. Navenek je všechno „ok”. Funguji, úspěšně studuji vysokou školu, mám kamarády, skvělou rodinu, kreativní zaměstnání. Jenže „něco” pořád není tak, jak má být. Dny jsou zmatené, deprese přichází ve vlnách častějších, než bych si přála. Někdy přejdou, jindy jsou mé úzkosti a panické ataky tak intenzivní, že musím znovu začít jíst prášky „na hlavu”. A takhle se to točí dokola. Jeden velký rozchod, zlomené srdce, zase zmatek… Až přijde den, kdy prostě MUSÍM udělat změnu, jinak se v tom zmatku ztratím navždy.

Circle Movement: Finding light in the Darkness

Vzpomínám si na svůj odvěký sen a balím kufry. Riskuji. Nechávám tady všechno. Pouštím byt, bezpečnou práci, rodinu, přátele a vydávám se na daleký Yukon. (“Cože? Kdeže to budeš?“). Na dalekém severu Kanady, hned vedle divoké Aljašky, pracovat v obchodě se suvenýry a žít v komunitě 15 lidí po dobu pěti měsíců. Poznámky typu „Prosim tě, co ty máš společnýho s „outdoor” životem?” se mi nevyhnou. A je to tak. Vlastně nic. Ale já jsem ta, co tam jede. Sama. Najít klid, najít mír, najít sebe.

A tak se to stalo. Tam někde na západě. Mezi historickými příběhy zlatokopů, medvědy, nekonečnými vzdálenostmi a hlubokými jezery jsem našla Sebe. A taky Hula Hoop. Ano, obruč, která je nejen zábavným nástrojem pro rozhýbání těla, ale také účinným mediatačním prostředkem, který obohatí náš život navždy.

Circle Movement: Finding light in the Darkness

A můj život se začal točit. Doslova

Teď je čas tenhle dar předat dál. Čeká mě další cesta na divoký kanadský západ, kde povedu sérii workshopů, abych pomohla ženám trpícími depresemi a úzkostmi žít svůj život naplno. Tak, jak si přejí. Tak, jak si zaslouží. Protože vím, že tahle cesta, kterou jsem si prožila, už není jen o mně. Je to cesta, jak pomoci ostatním. Je to o vás, vaší mamince, dceři, kamarádce, neteři. Pomozte mi sdílet tento dar v mé nové Indiegogo kampani s názvem Circle Movement: Finding light in the Darkness.

Circle Movement: Finding light in the Darkness

Už je čas. Je čas žít.

Jana Hrdinová je instruktorkou Hula Hoopingu, působící v Čechách a v Kanadě. Během let, kdy trpěla depresemi a nadváhou, se nehodlala smířit s tím, že „tohle je všechno”, a začla aktivně měnit svůj život k lepšímu. I přes svůj vysokoškolský titul v PR a mediální komunikaci je její hlavní vášní pomáhat ženám najít nový směr a smysl. Jana je vášnivou cestovatelkou, milovnicí papírnictví a obdivovatelkou lásky. Když zrovna netančí s obručí, sedí v kavárně, pije mátový čaj a píše své nekonečné deníky. Nebo zrovna vybírá letenku za dalším dobrodružstvím.

Circle Movement: Finding light in the Darkness

Indiegogo je mezinárodní „crowdfunding” platforma, která slouží jako možnost vybrat potřebný obnos peněz pro soukromé projekty. Každý má možnost přispět libovolnou částkou a zároveň si vybrat, co za svůj příspěvěk dostane přímo od autora kampaně.

 

Připět můžete do 19. března zde.

Reklama