zita.jpg

To nevypadá na úplně sympatickou postavou...
Ne, ale pozor, není ani záporná. Zita je profesionálka, která se řídí pravidly, dbá na jejich dodržování a totéž vyžaduje po svých podřízených. Má ráda disciplínu. Jediné, co je možné jí vyčítat, je způsob, jakým to vyžaduje a z toho logicky vyplývá, že není mezi kolegy oblíbená. Má ale i vlastnosti, které se mi líbí. Například umí s přehledem řešit konflikty
a náročné situace, umí pohotově argumentovat.

Jsou tohle vlastnosti, které vy sama nemáte?
Já se předně nerada do konfliktu dostávám, a když už se tak stane, většinou si až posléze uvědomím, jaké argumenty jsem měla použít.

Mimochodem, vy jste kvůli Ordinaci změnila vizáž je to tak?
To úplně ne, ale zkracovali a odbarvovali jsme vlasy. Původně měla být ta změna větší, krátký sestřih, ale vzhledem k mým závazkům v divadle to nebylo možné.

Jak probíhala vaše odborná příprava na natáčení? Scénář vám totiž předepisuje řadu záchranářských
akcí...
A také jsem z obrazů, kde mám poskytovat první pomoc, nervózní. Při natáčení těchto scén je odborný poradce, který nám ukáže, co a jak máme dělat. Ale je to vždy dost narychlo a pro mě jsou to úkony, které nezvládám automaticky. Kurzem první pomoci jsem prošla někdy na základní škole. Pokaždé, když takové scény točíme, si říkám, jestli bych byla vůbec schopná první pomoc poskytnout. Jednou jsem náhodně byla svědkem situace, kdy pán upadl na schodech a poranil si hlavu. Chtěla jsem zavolat záchranku, ale v tu chvíli jsem si ani nebyla schopná vzpomenout na číslo.

S jakou představou jste přijímala roli v Ordinaci?
S žádnou konkrétní. Byla jsem pozvaná na kamerové zkoušky. Na ty jsem se připravila, ale pak už jsem to nechala volně plynout. Já zastávám názor, že vše se děje správně a má nějaký smysl, i když se nám to v tu danou chvíli nemusí líbit. Řekla jsem si, když to vyjde tak to tak má být, a když ne, taky dobře.

A jak se vám v Ordinaci líbí?
Je příjemné potkat se s kolegy, které jsem dlouho neviděla: Styl práce je jiný, než na jaký jsem zvyklá. Role v dlouhodobém seriálu je pro mě nová zkušenost. Nevíte přesně, jak se vaše postava bude vyvíjet. Ale všichni jsou tu na mě hodní.

Co ráda děláte, když nepracujete?
To záleží na okolnostech... Sportuji, ráda cestuji, miluji Itálii a vše s ní spojené, ráda čtu, ráda jím, ale někdy s radostí nedělám vůbec nic.

zitaa.jpgZdroj: TV Nova

Seriál Ordinace v růžové zahradě startuje po prázdninách už dnes večer na TV Nova.

Čtěte také: