Začátek školního roku se blíží. Ovšem Miss ČR 2004, modelky, moderátorky i herečky Jany Doleželové (27) se škola už netýká. Je docela ráda!  „Přestože byl studentský život krásný, nechtěla bych znovu opakovat sedm státních zkoušek, které jsem skládala na fakultě,“ usmála se štíhlá černovláska. S určitou nostalgií vzpomíná i na své první milostné vzplanutí. Jak jinak - stalo se to ve škole!

Jana, dnes doktorka farmacie, měla vždy ráda přírodní vědy, matematiku, chemii, fyziku a biologii.  „Naopak mě nebavilo učit se zpaměti spisovatele a seznamy jejich děl. Knihy ale čtu ráda, a tak nemohu říct, že bych měla k literatuře jako k předmětu antipatie. A jestli jsem někdy dostala pětku? Na to byste se museli zeptat mých rodičů, ti si to určitě pamatují lépe,“ řekla Jana se smíchem.Jedno ví zcela jistě: „Dvojku z chování jsem neměla nikdy. I když často jsem ve škole slušnou formou a taktně říkala svůj názor, což se nesetkávalo ze strany některých učitelů zrovna s pochopením.“
Jana v září místo školy zamíří „na plac". Bude totiž pokračovat v natáčení pohádky Peklo s princeznou, kde hraje čertici Arkanu. „Ve scénáři mám jet na koni, takže nyní navštěvuji lekce jízdy. Loni jsem se zase díky roli francouzské dívky Claire učila francouzsky. Jsem ráda, že moje práce s sebou nese i tyto aktivity, člověk si může příjemně rozšířit obzory,“ pochvaluje si Doleželová.
Kromě toho, jak podotkla, ji v září čeká moderování několika společenských akcí, focení v Německu a křest jejích kalendářů z Mexika a Seychel.

Reklama