A tímto titulkem, který je vyňat z obsahu příspěvku od pisatelky s nickem jana.12345678, dnešní téma uzavřeme. Hezké počtení.

Změna času mi vadila už jako malé holce, hlavně u přechodu na letní čas, protože sotva jsem si začala zvykat, že vstávám za světla, posunul se čas a opět byla ráno tma. A čím méně světla, tím hůř se mi stávalo.

Sotva budík, zazvonil, zaklapla jsem ho a dospávala aspoň dalších pět minut. Avšak místo pěti minut se mi stávalo, že jsem se prospala nejmíň o půl hodinu a musela uhánět do školy bez snídaně, což po ránu nebylo nic moc příjemného.

Naštěstí jsem si nechala pořídit ještě jeden budík, který jsem nastavila o dalších pár minut, abych měla dobrý pocit, že jsem si mohla v posteli lebedit o chvíli déle. Jeden jsem zaklapnula a na druhý jsem se už donutila vstát na snídani.

Na internátu jsem měla spolubydlící, které vadilo tikání budíku a musela jsem ho schovat do skříně.

Měla z toho důvodu koupený digitální bez ručiček, jenž nevydával ani hlásku a budila nás obě ona. Musím říct, že větší ticho jsem už v životě nikde nikdy nezažila.

V dospělosti už je to snadnější, nastavím si mobilní telefon, který sice zaklapnu, ale za pět minut zvoní znovu, čímž pádem zaspání nehrozí. Budík mi slouží jako zvuková kulisa a hodiny. Ale pořád strašně nerada vstávám do tmy a nejraději mám změnu času na zimní, kdy si můžu déle poležet v posteli v teplých peřinách.

Čímž pádem jsem zastáncem názoru, že změna času je zbytečná. Energie se podle mě moc neušetří a mnoha lidem by se ulevilo. Většinou, když se o změně času s někým bavím, nikdo z ní moc nadšený není.

A pokud by bylo referendum o jeho zrušení, volila bych jednoznačně možnost PRO.

jana.12345678

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________

:) A nebyla jsem tou spolubydlící na internátu náhodou já? :) :) Mně totiž tikání budíku taky strašně moc vadí.
Ještě, než jsem měla digitální, tak jsem ten obyčejný schovávala do peřináče. A co myslíte? Vzbudil mě při zazvonění? :)
Děkuji, že jste napsala
Mějte krásný víkend
Saša

Téma dnešního dne: Změna času ze zimního na letní

  • Vadí vám změny času nebo je vám to úplně jedno?
  • Máte nějaké psychické či fyzické problémy?
  • Jak se vám vstává?
  • Který čas vám vyhovuje lépe? Zimní nebo letní?
  • Zaspala jste někdy při změně času, která bude teď?
  • Jaký je váš názor? Je to „kravina“ nebo věc prospěšná.
  • Pokud prospěšná, podle vašeho názoru – proč?

příspěvky posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem, vlasovou kosmetikou Taft.

TAFT

Reklama