„Charitativní fotbalové turnaje jsou již takovou středočeskou tradicí. Jsem přesvědčen, že k mé roli politika patří i to, abych akce tohoto typu v regionu, za který jsem byl zvolen, pořádal. Každé léto se snažím uspořádat několik turnajů po celém kraji, kde se spojuje radost ze hry se sociálním, charitativním rozměrem,“ vysvětluje Skopeček.

Do turnajů se každý rok zapojují místní týmy, ale i kolegové z Poslanecké sněmovny. „Na výkon nehrajeme, důležité je hru si užít a pokud možno se nezranit,“ říká Skopeček. Výtěžek ze zápisného vždy putuje na dobročinné účely v místě konání turnaje. Z úvodního turnaje v Hořovicích, který se konal na konci června, byl výtěžek předán organizaci Dementia, která pomáhá lidem trpícím Alzheimerovou chorobou a dalším typům demence a v Hořovicích mimo jiné provozuje kavárnu, kde se snaží zapojit do práce své klienty a zároveň zde funguje podpůrné centrum pro nemocné i jejich blízké. „Z každého turnaje si tak hráči odnáší nejen poháry, ale i dobrý pocit, že přispěli potřebným. Finance se vybírají prostřednictvím platformy Donio, vše je tak transparentní. Nejsou to žádné velké peníze, ale pokud to děláme každoročně pravidelně, mám pocit, že to smysl má,“ doplňuje Skopeček.

64eef6be6b087obrazek.png

Následovaly turnaje v Příbrami, Benešově a Benátkách nad Jizerou. Místostarosta Příbrami Miroslav Peterka (ODS), který se na organizaci příbramského utkání podílel, vyzdvihuje charitativní účel turnajů: „Jsem rád, že jsme mohli, stejně jako loňský rok, fotbalový turnaj u nás uspořádat. Není totiž nic lepšího, když sportem můžeme pomáhat někomu, kdo to opravdu potřebuje.“ Poslanec Vojtěch Munzar, který se každoročně turnajů zúčastňuje a nechyběl ani letos, potvrzuje, že „je to spojení příjemného s užitečným a to je důvod, proč se těchto turnajů zúčastňuji pravidelně. Přes extrémní vedro se nás sešlo opravdu hodně. Stejně jako loni jde výtěžek akce na malého Maxima Vaška, který od narození bojuje s dětskou mozkovou obrnou a několika dalšími postiženími.“

Benešovský turnaj pomohl organizaci RUAH, která od roku 2012 poskytuje sociální a zdravotní péči v domácím prostředí všem, kteří odbornou pomoc potřebují. Poslanec Jan Hofmann (ODS), který se turnaje zúčastnil vysvětluje, že „cílem je pomoci na místě sbírkou i mediálně informovat o tom, co RUAH na Benešovsku dělá.“ Jeho slova potvrzuje i náměstek hejtmanky Středočeského kraje Pavel Pavlík (ODS), který turnaj v Benešově pomohl uspořádat. Zatím poslední turnaj se uskutečnil v Benátkách nad Jizerou a zúčastnilo se ho sedm týmů. Poslanec Jiří Havránek (ODS) , který se utkání zúčastnil se svým kutnohorským týmem vyzdvihuje organizaci turnaje: „I když nám trochu sprchlo, nakonec se turnaj vydařil a hráli jsme až do odpoledních hodin.“ Místní starosta Karel Bendl (ODS) hostil ve svém městě turnaj již poněkolikáté: „Povedlo se nám vybrat peníze, které pomohou Pavlu Boškovi, kterého jako žáka základní školy v pouhých třinácti letech srazilo auto a s následky se bohužel potýká dodnes. Jeho rodina ho učí znovu mluvit, částečné sebeobsluze a hlavně postavit se na vlastní nohy. Letos to bude již dvanáct let od nešťastné události a já jsem rád, že můžeme alespoň trochu jemu i jeho rodině pomoci."

Reklama