Plastickému chirurgovi Janu Měšťákovi se příčí muži, kteří chtějí znásilňovat krásu své partnerky. Přesto je plastika, podle něj, prospěšná. Pohovořili jsme s ním o prsních implantátech ve článku k dnešnímu tématu.

plastic

Docenta Jana Měšťáka není třeba příliš představovat. Jde snad o nejvytíženějšího operatéra v naší zemi. Do širokého povědomí se dostal zejména díky svému členství v porotě při volbě našich královen krásy.

Oslovil jsem ho jako člověka fundovaného k tématu prsních implantátů. Když jsem dorazil na kliniku Esthé, kterou vede, omluvil se mi, že mu přišlo několik nečekaných pacientů, a posadil mě zatím do svého lékařského pokoje a nabídl neperlivou vodu. Tak jsem čekal a trávil čas výhledem z okna na střechu a věže Týnského chrámu...

Po půl hodině dorazila sestřička s další omluvou a jogurtem. Tak jsem baštil a okno si již troufl otevřít, abych se mohl kochat intenzivněji.

Doktor Měšťák dorazil po dalších asi dvaceti minutách a jako třetí omluvu přinesl dva nádherné dorty - jeden ovocný a druhý čokoládový. A tak jsme mlsali společně a hovor se nesl v přátelském duchu...

Jak často si nechávají ženy operovat ňadra kvůli partnerovi?
Jsem naprosto přesvědčený, ale naprosto o tom, že to dělají hlavně kvůli sobě samé. Žena vnímá prsa jako atribut ženské krásy, pro ni nesmírně důležitý. Odlišuje se tím z části od muže.

Je pravdou, že z praxe asi dvacet procent mužů touží mít ženu s většími prsy, ale sexappeal ženy v obecném pohledu je jinde. Mohou být skoro bez prsou, a přesto jsou v očích muže nabité energií. Velká prsa jsou zátěží nejen při sportu, ale mohou být zátěží i v sexu. To znamená, že pro muže je sexappeal ženy v jejím celkovém vzhledu, projevu, v tom, jaké má charisma, co nosí, co vyzařuje - prsa jsou v tomto až na vzdáleném místě.

Je zajímavé, a opět nám to praxe potvrzuje, že stačí malinké pohlazení, jen malinký implantát a žena se najednou úplně změní. Na kliniku mi chodí muži a říkají, jak jejich paní pookřála, jak už není popudlivá, je veselá, milá na děti a na celé okolí...

Abych se tedy vrátil k původní otázce. Zrovna dneska jsem měl tři ženy, které jsem rovnou odmítl. Řekl jsem jim, ať mi přivedou svého manžela, partnera nebo kohokoli, ať se posadí proti mně a já mu řeknu, že jako chlap bych vám nikdy prsa nedělal. A ti muži mi odpověděli: „Já jí to také říkám, jenže ona na tom trvá.“ Podobných hovorů už jsem prodělal nespočet. To znamená, že jsou to hlavně ženy, které chtějí dosáhnout jakéhosi pocitu většího ženství.

Myslíte, že jsou k vám muži upřímní? Váš názor, že jste proti zasahování mužů do ženské krásy, je přece poměrně známý...
Jsem schopný podívat se do lidí a vnímat, jestli to, co řeknou, je pravda. A jsem naprosto přesvědčený, což se netýká jen prsou, ale i dalších zásahů. Muži si berou ženu, kterou mají rádi takovou, jaká je. Protože o ni mají strach, tak ji spíš od operací zrazují. A pokud ji má skutečně rád, tak jí říká, že jemu to přece nevadí.

Znám třeba spoustu případů chování mužů k ženám, které ztratily prs. Nemůžu říct, že nejsou tací, kteří dávají ženě najevo, že ztratila hodnotu. Ale je to jen nepatrné množství mužů. Ostatní se k nim chovají krásně a v jejich očích to ženu nijak nehandicapuje.

A ještě bych rád vzpomenul ženu, která ztratila prs kvůli vážnému onemocnění. Zůstal v ní ale takový náboj a má takovou šťávu, že se u ní dveře netrhnou a stále ji uhání nějací chlapi po telefonu. Takže tam jde, ať už z ženského či mužského pohledu, úplně o něco jiného.

A stalo se vám vůbec, že za vámi přišla ženy, která si chtěla nechat zvětšit poprsí kvůli partnerovi?
Stalo se mi to, ale je to opravdu mizivé procento... snad abych vzpomněl konkrétní případ. To bylo ještě na Bulovce, kdy neteř mojí sekretářky přišla se svým manželem. Ona mladinká čerstvě po dítěti, on řádově o pětadvacet let starší. Začal mi říkat, co by si u své manželky představoval. Tohle fyzicky nesnáším. Kdyby přišla ona a řekla, co by si u něj představovala zvětšit, tak z toho bude ten chlap úplně na dně. A ona z toho také úplně na dně byla. Takže jsem mu zkrátka řekl, jestli by se sám ukázal, zeptal se ho, jestli ví, že tady má bradavici, rozštěp zubů, potí se, kde by se potit neměl... Ne, skutečně nesnesu, když muž chce znásilňovat krásu svojí ženy.

Jak často operujete „zmršenou“ práci?
Bohužel jde o zásadní znehodnocení kvality života. Dnes si troufnou provádět plastické operace i neplastičtí chirurgové. Lidé a hlavně ženy pak mnoho let, třeba šest, nosí něco, co sami nechtěli, a má to velký vliv na jejich psychiku. Takže dělám to velice často.

Vzpomenu případ ženy, které zkušený plastik s dobrými referencemi udělal neuvěřitelná, ale obrovská ňadra - nějaká eFka nebo Háčka, nevím... no, úplně nesmyslná. Přišla za mnou, že je z toho nešťastná. Tak jsem jí udělal pěkné dvojky a za měsíc nato ji mám v ordinaci znovu. Přišla mi říct, že je teď hrozně šťastná a že se jim s partnerem konečně podařilo malé Seychelátko. Předtím se o těhotenství dlouho marně snažili.

Líbí se vám předělaná ňadra?
Je mi to jedno. Jak jsem říkal, znám ženy, které nemají prs a mají neuvěřitelný náboj. Pokud má muž ženu rád, nezáleží mu na tom, jestli má někde nějakou jizvičku, protože je to přirozené. Ale na druhou stranu vím, že plastika může ženě zvednout absolutně sebevědomí.

Téma dne 10. března 2011: Plastika poprsí - váš názor

Jaký máte názor na plastickou operaci ňader, milé čtenářky? Odsuzujete ji? Podstoupila byste ji? A kdyby vám to partner rozmlouval, nebo si to naopak přál, uposlechla byste ho?

Anebo máte s plastikou ňader nějaké vlastní zkušenosti?

Napište mi svůj postoj k plastice poprsí jako příspěvek k dnešnímu tématu. Vyhraňte se! Svůj příspěvek zasílejte na redakční e-mailovou adresu uvedenou níže. Do předmětu mailu nezapomeňte napsat heslo. Pokud chcete mít šanci na dárek, knížku Tradiční čínská medicína - samoléčba od Cornelie Raabové z nakladatelství IKAR a intenzivní vlasové sérum PANTENE PRO-V natureFUSION, ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

cena

Reklama