Dnes se v Show Jana Krause na Primě představí tři velice zajímaví hosté z různých sfér. Uvidíte ukázku z posledního filmu Aleny Mihulové, s rapperem Rytmusem se Jan Kraus rozpovídá o jeho dokumentu „Sídliskový sen“ a od newyorského hasiče se dozvíte, jaké bylo prožívat 11. září 2001 na vlastní kůži.

vsichni

Cenou za herecký výkon ve filmu Domácí péče v Karlových Varech čerstvě vyznamenaná herečka Alena Mihulová je prvním hostem, který dnes usedne na červenou pohovku. Jan Kraus si pro diváky dokonce připravil malou videoukázku z tohoto jejího posledního filmu, a jak sám dodává, je v ní vidět, jak Aleně role sluší. „Ta hlavní role je zdravotní sestra pro domácí péči. Takže je to sice už třetí zdravotní sestra v pořadí, kterou hraju, ale tentokrát nemá sesterskou uniformu. Proto jsem režiséru Slávku Horákovi říkala, že by bylo dobré, kdyby měla nějaký typický znak, a napadlo mě, že by měla mít velikou brašnu, kde by měla kromě zdravotnického materiálu i místo na nákup. No a Slávek vymyslel dvě a ty tam vláčím celý film,“ vzpomíná na natáčení Domácí péče herečka.

alena mihulová

Moderátor Jan Kraus připomíná její manželství s o více než 40 let starším Karlem Kachyňou a sám se slovy velkého uznání na režiséra vzpomíná. „A taky známkoval. Nevím, jak když jste točil vy, ale známkoval všechny profese. Na Sestřičkách, když mi navlíkali takové ty podvazky a punčochy a všechno to hrozné prádlo z padesátých let, a nestíhali to, tak řval: kostýmy čtyři minus, ne, to je čistá pětka,“ přidává svou historku z natáčení s Kachyňou paní Alena. Vzpomínky na pana režiséra se však přesunou i do osobní roviny: „Po deseti letech mě požádal o ruku a sdělil mi, že by chtěl, abych byla těhotná, když se budeme brát, říkal: ty jsi taková ta moravská holka, krev a mlíko, ty budeš chtít mít dítě, ty budeš chtít být matka. A věděl to tehdy líp než já. Tak jsme si řekli, že jo, a já jsem byla druhý den těhotná.“

rytmus

Druhým hostem dnešní talkshow je rapper Rytmus neboli Patrik Vrbovský, o němž se nyní hodně mluví v souvislosti s časosběrným dokumentem „Sídliskový sen“, který osm let zaznamenával jeho život a který se nyní dostal do kin. I z tohoto filmu je pro diváky připravena malá ukázka. „Dohodli jsme se, že začneme točit, že třeba budeme točit i deset, dvacet let. Možná že za deset let padnu na dno, ale bude to každopádně zajímavé. A jak točili koncerty a všechny ty věci okolo mě, tak se během natáčení najednou zjistilo, jak je to v mém soukromí, a to je fascinovalo. Že jsem do osmnácti o sobě nevěděl některé věci, neshody s rodiči, nevyrovnanost, alkohol…,“ popisuje Rytmus, jemuž natočení tohoto filmu pomohlo urovnat vztahy v rodině. A jak se v rámci dokumentu dostali do Indie? „Nechal jsem si odebrat DNA, abychom zjistili, odkud pocházím, jaké jsou moje kořeny, respektive jaký je můj genový původ. A zjistilo se, že můj haplotyp a genový původ se nejvíce vyskytuje v severovýchodní Indii, v nejnižší kastě Indů.“

rytmus

V Indii strávil týden a navštívil nejen slumy, ale i lidi, kteří se z této nejnižší kasty dokázali vypracovat k lepšímu životu. To, jak se ke své slávě a popularitě vypracoval sám Rytmus, je však neméně zajímavé – od devadesátých let se pohyboval na hip-hopové scéně a jeho kariéra vznikla zcela mimo oficiální média tradičního typu. „Je to o to silnější, že nejsem nějaká vykonstruovaná postavička, někam tlačená a nemůže mi jednoho dne nikdo říct: kdyby nebylo nás, tak neexistuješ…“ A jak si Rytmus představuje svoji budoucnost? Osloví ho návrh Jana Krause, aby se přejmenoval na Biorytmus a pustil se do stařeckého rappu?

hasič

Na závěr přivítá Jan Kraus zcela specifického hosta – pozvání přijal newyorský hasič Tiernach Cassidy, který pomáhal při likvidaci škod při nechvalně proslulém 11. září 2001. „Šel jsem do práce, byl to den jako každý jiný, lidé byli na ulicích. Protože jsem tehdy ještě kouřil, vylezl jsem na střechu naší zbrojnice, abych si dal cigaretu, a najednou vidím, že jsou všichni na střeše a koukají se. Šli jsme si poslechnout rádio, co se děje, a najednou jsme viděli, jak druhé letadlo nalétlo do věže. V tu chvíli jsme si uvědomili, že je to teroristický útok, a tak nás naskákalo třeba dvacet lidí do hasičského auta a rozjeli jsme se na místo pomáhat.

hasič

Krátce na to, co jsme přijeli, spadla jižní věž. Pustili jsme se do hledání a záchrany našich kolegů,“ vzpomíná na osudný den očitý svědek, pan Cassidy. Jak tyto dramatické okamžiky pokračovaly, kolik přeživších zachránili, zda je Tiernach Cassidy stále ještě hasičem, co má a proč vytetované na zádech, se dozvíte již dnes večer v Show Jana Krause na Primě!

Reklama