5ae2da928bdcfobrazek.png

„Je to film o dvou mimořádných mužích, je o tom, že emoce mohou být někdy silnější, než myšlenka, i u tak výjimečných lidí,“ říká režisér Jakub Červenka. „Filmem chceme připomenout základy, na nichž naše republika vznikla, a těmi jsou myšlenky demokracie, tolerance, pravdy a lásky.“

Kniha Hovory s TGM vznikala během roku 1928 a vyšla k 10. výročí založení Československa. Filmové Hovory s TGM půjdou do kin u příležitosti 100. narozenin, které Česká republika letos slaví. Premiéra bude 18. října, v den oficiálního prohlášení nezávislosti Československého národa, tzv. Washingtonské deklarace. V letošním roce navíc uplyne 80 let od smrti Karla Čapka.

5ae2daa07caa9obrazek.png

Pavel Kosatík vycházel při psaní scénáře ze samotné knihy, ale i z dosud nezveřejněných Masarykových dopisů. „Masaryk a Čapek jsou dost možná tím nejlepším, co jsme během sta let měli. Do jejich příběhu v přímém přenosu jsme chtěli vložit celý jejich život a dynamiku,“ dodává Kosatík k samotnému filmu.

Samotnému natáčení předcházely rešerše dobových materiálů i důkladné herecké zkoušky. Představitel T. G. Masaryka Martin Huba si pro roli nechal narůst typické Masarykovské vousy. Točit se bude na přelomu dubna a května v Topolčiankách, dotáčky jsou pak v plánu v Praze. V menších rolích se představí i Roman Luknár nebo Lucia Siposová.

5ae2db50cd057obrazek.png

Foto: Bontonfilm

Reklama