Kuchařská show jsou svázaná se jménem Jamie Oliver. Britského šéfkuchaře proslavilo jeho kulinářské umění již v mládí. Doslova ze dne na den se stal miláčkem médií a lidí po celém světě. Televizní pořady a kuchařky s recepty na jednoduchá a zdravá jídla se staly novodobým hitem.

Složitá cesta ke snu

Prvně se Oliver setkal s tajemstvím kuchyně v hospodě svých rodičů The Cricketers. Prostředí ho natolik zaujalo, že se po studiích rozhodl nastoupit na dráhu šéfkuchaře. Pracoval v restauraci Antonio Carluccio´s Neal´ s Yard, kde získal zkušenosti s přípravou italských jídel, a The River Café ve Fulhamu. Místo se mu stalo osudným. Roku 1997 zde zaujal BBC při natáčení dokumentu o restauraci Christmas at the River Cafe. Oliver debutoval televizním pořadem The Naked Chef a jeho stejnojmenná kuchařka se stala jedničkou mezi britskými bestsellery. Následovala řada úspěšných televizních seriálů a kuchařských knih, které byly přijímány se stejnou oblibou. Není proto divu, že si Olivera roku 2000 všiml obchodní řetězec Sainsbury´s. Slavný šéfkuchař se zanedlouho stal jeho tváří a reprezentoval ho jedenáct let.

jamie

Dobré jídlo za 15 minut a sváteční pokrmy

Aktuálním hitem Jamieho Olivera je nová kuchařka 15-minutová jídla. Dostala se na vrchol žebříčku britských bestsellerů, dohání dokonce novinku slavné spisovatelky J. K. Rowling pro dospělé The Casual Vacancy. Podobně jako kuchařka jsou dlouhodobě populární i televizní pořady, které se vysílají ve více než 40 zemích světa. V České republice můžete nyní sledovat pořad Jamieho Vánoce: Než se rozeznějí zvonky na TV Paprika. Pořad se vysílá 17., 18. a 19. Ledna. Ve vánočním speciálu Jamie Oliver předvede celou kolekci klasických svátečních pokrmů, nových vlastních nápadů a tipů pro ty, kdo si lámou hlavu s občerstvením na jakoukoliv oslavu či party.

Každý člověk může zlepšit svět

Oliverovi je vlastní lidskost a sociální cítění. Roku 2002 proto založil Fifteen, restauraci, která dává příležitost nezaměstnaným mladým lidem dosáhnout lepší budoucnosti. Zisky z restaurace odchází do nadace pro lepší stravování. Za tři roky inicioval kampaň „Nakrm mě lépe“. Zasazovala se o to, aby se děti stravovaly ve školách zdravěji a vyhnuly se nekvalitním potravinám. Výsledkem byl příslib vlády, že se bude tématu věnovat. Oliver se ponořil do politiky, aby prosadil změny ve výživě. Lidé ho proto zvolili jako nejvíce inspirující politickou osobnosti roku 2005. Britský šéfkuchař neustal ve svých snahách o zdravé stravování ani později. Vytvořil televizní seriály Jamie´s Ministry of FoodJamie Oliver´s Food Revolution, ve kterých cestoval po Velké Británii a USA, aby inspiroval obyvatele měst k přípravě zdravých jídel a zbavil je jejich závislosti na fast foodech.

jamiejamiejamiejamiejamie

Pohádkový život s modelkou

Štěstí potkalo Olivera i na osobním poli. Po sedmileté známosti s bývalou modelkou Juliette Norton vstoupil pár společně roku 2000 do manželství. Nyní mají čtyři děti Poppy Honey Rosie Oliver, Daisy Boo Pamela Oliver, Petal Blossom Rainbow Oliver a Buddy Bear Maurice Oliver a žijí společně v britském Essexu.

Kdy se vysílá televizní pořad Jamieho Vánoce: Než se rozeznějí zvonky na TV Paprika

  • 17. 01. 2012 – od 16:55
  • 18. 01. 2012 – od 03:30
  • 18. 01. 2012 – od 16:55
  • 19. 01. 2012 – od 03:30

paprika

Reklama