JamesonKrátce předtím, než byl 14. února roku 269 před. n. l. popraven kněz jménem Valentýn, patron zamilovaných párů, nosily mu dvojice, které tajně oddal, dárky a dopisy k oknům jeho cely. Tak vznikl svátek plný očekávání a zároveň starostí s tím, co darovat svému milému. Zamilovaní chtějí svůj svátek oslavit co nejlépe, například společným večerem se sklenkou něčeho dobrého. A co takhle tyhle dvě starosti vyřešit elegantně najednou? Přesněji řečeno – darovat pití, které se bude k romantické oslavě skvěle hodit..  V takovém případě by to ovšem mělo být něco osvědčeného, dobrého a také dostatečně slavnostního.

Něčím takovým je například láhev dobré whiskey. Abychom vybrali správně, stačí se podívat na žebříček těch nejprodávanějších. A máme jasného favorita. Na prvním místě mezi irskými whisky najdeme Jamesona.  Nejprodávanější irská whisky na světě Jameson tomuto žebříčku vévodí pro svou jedinečnou jemnost,  za kterou vděčí trojité destilaci.  Je známá svou delikátní jemnou květinovou vůní s jemnými tóny dřeva a decentní medovou sladkostí. Její vyladěná chuť připomene ořechy a vanilku s podtextem zralé višně. Je určena k tomu, aby zaujala co nejširší spektrum zákazníků.

Z této whisky můžeme navíc namíchat vynikající pití pro večer strávený ve dvou. Koktejl připravený podle následujícího receptu rozehřeje každého.

JAMESON CRANBERRY

JamesonBrusinky a Jameson? Skvělá volba! Tento načervenalý drink, jako stvořený pro romantický večer připravíte snadno. Naplňte sklenici kostkami ledu a přidejte Jameson Irish whiskey 1:2 s brusinkovým džusem a promíchejte. Vložte řez citronu a poházejte hladinu nápoje brusinkami. Připijte na lásku!

Ingredience:

  • 50 ml Jameson Irish whiskey
  • 100 ml brusinkového džusu
  • plátek citronu
  • čerstvé brusinky
Reklama