Za pár dnů se začne v Řecku natáčet filmová podoba muzikálu Mamma Mia! Muzikál je poctou jedné z nejslavnějších popových skupin všech dob – ano, je to švédská ABBA. Muzikál už navštívilo po celém světě přes 30 milionů diváků, což ho zařadilo mezi nejúspěšnější produkce všech dob, zájem neupadá a v půli října se představí i v Praze. Můžete vyslechnout hity Mamma Mia!, Dancing Queen, Money, Money a další.

Ti, kdo se na koncert nedostanou, mohou počkat na film. A děj? Mladá Sofie by na svou svatbu ráda pozvala svého otce. Ale matka, majitelka restaurace, jí zatvrzele odmítá sdělit cokoliv o své minulosti. Tuto bývalou rebelku Donnu ztvární Meryl Streepová.

Dcera najde deník, ve kterém matka píše o třech mužích, kteří byli jejími milenci. Sophie všechny tři pozve na řecký ostrov, kde žije, a je si jistá, že jeden z nich je jejím biologickým otcem. Mezi adepty patří i Sam v podání Pierce Brosnana, proslaveného díky sérii o agentu 007 jejího veličenstva britské královny s povolením zabíjet Jamesi Bondovi.

Na svatbě se muži sejdou s Donninými kamarádkami z mládí, s nimiž zpívala v jedné skupině. A jak to může dopadnout jinak, než že se vzpomíná na staré lásky, a nové zase vzplanou...

Producenti snímku jsou Tom Hanks a jeho žena, bývalí členové ABBY Benny Anersson a Bjorn Ulaeus. V hlavních rolích uvidíme Meryl Streepovou, Pierce Brosnana, Julii Waltersovou a Colina Firtha. Do kin by se měl dostat v létě 2008.


Pamatujete si písničky skupiny ABBA?
Líbily se Vám?
Šla byste na muzikál nebo film?
Víte, jak vznikl název skupiny?

Reklama