Děkujeme za dnešní příspěvek na doufám že aktuální téma. Napsala nám ho čtenářka s nicekm Tora Tora Tora. Co se osvědčilo jí a jak nakrmila rodinu a sama si odpočinula? Přečtěte si její recept.

Dovolená pro mě nejsou exotické dálky, ale především odpočinek od běžných starostí. Jelikož manžel před odjezdem na dovolenou nedokázal dostatečně rychle nastartovat auto, všimly si nás děti a jely tedy s námi. Z části jsme se tak od běžných starostí neoprostili. Přitáhla jsem jim alespoň popruhy u autosedaček. Vzájemně si tak během cesty nemohly ublížit, ani nám ťukat na rameno, kopat do zad nebo ujídat ze zásob. Když jsme ještě zesílili rádio....jako by si je vzala babi.

Pro manžela je dovolená odpočinek nejen od práce, ale jak tak pozoruji i od mé kuchyně. Nijak jinak si  nedokážu vysvětlit, jak rychle a bez odporu souhlasil, že na dovolené nebudu vařit.

Nicméně mé vaření končilo tím, že jsem přibouchla dveře lednice, aby se zbytečně nezadýchávala, když  po  ranním nájezdu nocí vyhládlých dětí  stejně nebylo co chladit. Nádobí jsem umyla poprvé po třech dnech, protože došly hrnky na kávu.

Sice se říká, že chlapi přemýšlí koulema, ale můj muž žaludkem. Po příjezdu mu docvaklo, že času málo, hospod moc. Tudíž by byla škoda chodit stále do jedné. Co kdyby nám unikla nějaká, kde vaří fakt super. Takže jsme pokaždé zajeli na jídlo jinam. Nakonec se to opravdu vyplatilo. Na restaurace jsme měli štěstí, jedli jsme si skvěle. A po návratu ten odpočinek byl znát. Rozmlsala jsem si je hned pečenou panenkou nebo borůvkovým koláčem z vlastnoručně nasbíraných borůvek. Ale těmi borůvkami má euforie pomalu vyprchala. Koho by nepřešel humor, když se ve 30 °C  pokoušíte natrhat alespoň litr těch modrých potvor a ještě odhánět hladové komáry. Darovala jsem jim podstatný objem své krve a ztratila většinu iluzí.

Ale systém stravování o dovolené se osvědčil. Příště bych neměnila...

TTT

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Tak borůvky si slibuji tento víkend. Jen nevím, jak se na ně dopravím, včera mi trochu zastávkovalo auto. Držte mi palce, ať nezemře, jak s potutelným úsměvem naznačil automechanik.

Jak se stravujete o dovolené vy, milé ženy-in? Je vám líto peněz za restaurace, nebo to řešíte stejně jako čtenářka TTT? A co v zahraničí? Ochutnáváte místní speciality, nebo si jídlo vozíte? Jaký recept na dovolenkové stravování se osvědčil vám? Máte tolerantní rodinu, která vás nechá od kuchyně odpočinout, nebo trvá na tradičním modelu stravování?

Napište nám, poraďte, postěžujte si, nebo se pochlubte na:

redakce@zena-in.cz

 

 

 

Reklama