Těšíte se ze svých svetříků? Pokud máte touhu si koupit nějaký nový a oživit svůj šatník, pak pro vás máme inspiraci od Marks & Spencer, kde v oblasti svetrů nikdy nešlápnete vedle. V sortimentu Marks & Spencer  naleznete jak bavlněné svetříky, tak svetry z jehněčí vlny, kterou lze prát v pračce. Také svetry z materiálu merino či 100% kašmír.

 

Jaké tyto materiály jsou?

 

Bavlna

Patří mezi nejdůležitější a nejstarší textilní suroviny. Pochází pravděpodobně z Indie a mezi její charakteristické vlastnosti patří savost, která je hlavním důvodem, proč ji nikdy nepřekonají syntetické materiály. Dalším jejím kladem je, že i v mokrém stavu zůstává bavlněné vlákno pevné a velmi dobře snáší alkalické prostředí.

 

Vlna

Ovčí, zvláště pak jehněčí vlna je vysoce ceněna zejména pro své vynikající tepelně izolační vlastnosti. Umožňuje absorbovat až 30% vlhkosti, aniž byste to vůbec pocítili.

 

Kašmír

Vlna z kašmírských koz, pojmenovaných podle jedné z nejdrsnějších krajin na planetě, patří k nejpříjemnějším živočišným materiálům. Toto vysokohorské plemeno se pyšní srstí, která je perfektně přizpůsobená teplotám hluboko pod bodem mrazu. Skládá se totiž ze dvou vrstev: vnější silné a hrubé vlny a vnitřní jemné a krátké, které se říká pašmina. Tyto dvě vrstvy činí z kašmíru něco jako ochranný štít. Nejžádanější je ta vlna, která roste zvířeti na krku. Další unikum kašmíru je způsob získávání – vlna se totiž nestříhá, ale vyčesává, aby zůstala co nejjemnější, a tím i nejcennější. Používání strojů je při získávání kašmíru nepřípustné. Jeho kvality oceňovali už staří Římané a Číňané.

 

Merino

Vlna z ovcí plemene Marino je považována za nejkvalitnější vlnu vůbec. Má totiž nejtenčí vlákno, je extrémně jemná, nesráží se a neplstnatí. Jadna ovce tohoto plemene se pyšní až 100 miliony chlupů.

 

 

 

A jaké střihy a vzory budou letos v zimě trendy?

 

Rozhodně nic nezkazíte výstřihem do V. Véčka jsou stále v kurzu. Pruhovanými a kostkovanými vzory se rovněž trefíte do černého. Černou barvu ale letos raději vypusťte. Místo ní zkuste šedý melír, béžovou, khaki, anebo, jste li odvážnější, pak se vrhněte do pastelových barev. Oranžová, zelenkavá, tyrkysová. S volbou těchto barev budete zaručeně šik.

Tip pro muže: Pokud patří váš přítel ke sportovním typům, ať volí svetr se stojáčkem či svetr na zip.

 

Více informací najdete na stránkách http://www.marks-and-spencer.cz/  

Reklama