Sbírka staré veteše může posílit fyzickou kondici. Choďte denně s trakařem osmnáct kilometrů a uvidíte, jak píše o svém zážitku s jednou shánčlivou stařenkou čtenářka s nickem richarda

Když jsem kdysi bydlela v Bystřici pod Hostýnem, vídávala jsem drobnou, starou paní, jak veze kovový  trakař, na něm naložený druhý a nechápala jsem, kam to stále tlačí. Pak jsem ji uviděla, jak jede s plným trakařem všeho možného, od kovových starých, děravých kbelíků až po vyřazená kamínka. V určitém místě náklad odstavila ke kraji silnice a šla zpět po silnici z Bystřice.

trakař

Zanedlouho se vracela s tím druhý trakařem, stejně tak naloženým rozmanitou veteší a vyřazenými věcmi. Představte si, ta paní bydlela ve Chvalčově a denně jezdila s těmito trakaři až do 9 km vzdálených Jankovic na smetiště, tam naložila vybrané kousky na oba trakaře!!

Vždy s jedním popojela dopředu a pro druhý se po pár metrech vracela!!! Jednou při procházce s dětmi  a kamarádkou, co ve Chvalčově bydlela, mi byl ukázán její "dům". Nebyl skoro vidět, celá zahrada a okolí domu byla obložena těmito poklady!!! Ta paní již jistě nežije a dědicové měli jistě co dělat při úklidu toho všeho.

Tak mě napadá, jaký "rapl" na stáří postihne mě!! Doufám, že to nebude něco podobného, té paní jsem jen záviděla její vitalitu, denně 18 km a z toho jednou s nákladem. Když nad tím tak přemýšlím, tak tím, že se stále vracela pro druhý trakař, těch kilometrů muselo být víc!

Podobný, stejně obložený dům byl v Modřanech, údajně až do výšky prvního patra. Já veteš nesbírám, došla jsem již dávno k názoru, že věci, jsou jen věci!

Co už nepotřebuji, vyhodím.    

richada      

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Vida, k čemu může být dobrá veteš. Ta stařenka měla určitě skvělou fyzičku a třeba se i díku tomu haraburdí dožila vysokého věku.                                                                                             

Reklama