Pokud se přeci jen odhodláte, je dobré následovat rady těch, kteří už tímhle procesem prošli, a mají tak neocenitelné zkušenosti. Přinášíme vám 5 základních tipů, díky kterým rekonstrukci nejen ve zdraví přežijete, ale možná si ji i užijete.

1. Navštivte svět fantazie...

...ale pozvěte tam i svého architekta. Možná věříte, že to zvládnete sami, možná máte už i nějakou tu rekonstrukci za sebou, ale architekt jich absolvoval stovky a věnuje se jim každý den. Díky němu budete mít jistotu, že zatímco vy budete lítat na obláčku kreativity a vymýšlet si jednu originalitu za druhou, on bude stát pevně na zemi a hledat řešení, která vaše představy splní. Platí to i opačně – jestliže máte obtíže odpoutat se od zavedených a nudných představ o kuchyni, architekt vám ukáže možnosti, o kterých se vám nezdálo.

2. Zvolte vestavné spotřebiče

V překladu to znamená využít každý volný centimetr a taky ušetřit si spoustu práce. Vyhnete se totiž spárám, malým mezerám a nedostupným koutům, ve kterých se hromadí prach a nečistoty. Díky vestavěným spotřebičům bude design vaší kuchyně jednotný, čistý a zároveň praktický, nehledě na to, že si budete moct uspořádat kuchyň dle svých potřeb a nemusíte se držet v zajetých kolejích. Například myčka v úrovni očí a její pohodlná obsluha bez ohýbání začíná být dnes už standardem.


Vestavná chladnička Samsung série BRB6000M nabízí 256 l objemu a praktické funkce, které jídlo udrží déle čerstvé a věží. Nesmírnou výhodou je beznámrazová technologie True No Frost, díky které se teplota v celé chladničce zachovává konstantní, čímž se zabraňuje tvorbě námraz. Nejenže zapomenete na fén či hrnec horké vody ve spojení s lednicí, ale ušetříte také spoustu energie, a tím i peněz. Přehled, co se děje uvnitř chladničky, můžete mít i díky propojení se smartphonem.

3. Myslete multifunkčně

A platí to obzvlášť v menších prostorech. Jasně, všichni máme za to, že 2v1 obvykle znamená to, že ani jedno ani druhé nedělá pořádně to, co by mělo, ale v některých případech (a v oblasti kuchyňských spotřebičů obzvlášť) byste měli na toto pravidlo zapomenout. Vsadit na multifunkční výrobky se vyplatí – ušetří vám místo v prostoru i další spotřebič navíc, o který se musíte starat.


Trouba Samsung Dual Cook Flex
Pořídit si můžete i takovou troubu, která disponuje flexibilními dvířky. Troubu je možné rozdělit na dvě zóny, ve kterých lze zvlášť nastavit teplotu i čas vaření a také otevírat jen jednu část tak, abyste nepřišli o teplo v té druhé. Samozřejmostí je opět připojení k wifi i smartphonu.

4. Buďte chytří a vše propojte

Dneska už jsou technologie tak pokročilé, že spotřebiče můžete propojit se svým telefonem a ovládat je na dálku. Opět vám to ušetří dost práce, a navíc získáte i další chytré funkce.

5. Ve dvou se to lépe táhne

A ve třech ještě líp. Zapojte do rekonstrukce rodinu, známé, kamarády! Získáte nadhled a názory více hlav, a navíc je trápení nad výběrem barvy, materiálu nebo značky se sklenkou vína a s příjemnými společníky mnohem větší zábava!

Reklama