Pokud máte sourozence, kteří mají děti, jste jejich tetou, a oni vašimi synovci a neteřemi. Vy k nim i oni k vám přišli jako slepí k houslím. Ale prostě to tak je, a proč to měnit. Důležité je, jak fungují vzájemné vztahy. Někdy lépe než s vlastními rodiči.

Sestra mi hlídala syna ve svých čtrnácti, já jí ve svých pětačtyřiceti

Život je někdy zamotaný jako klubíčko bavlnky.
Když se mi v devatenácti letech narodil syn, mojí sestře bylo tehdy čtrnáct a chodila ho, jak se na Moravě říká, vozit. Štrádovala si to s kočárkem s malým synovečkem a dělala frajerku, že dítě je její.

Když je dnes postavíte vedle sebe, vypadají jako by spolu chodili. A je velmi úsměvné, když ji tento o dvě hlavy vyšší habán oslovuje na veřejnosti „teto“, protože je tak odmalička naučený. (Když ji chce pozlobit, tak jí řekne „tetičko“.)
Rozumí si hodně. Synovec tu a tam svoji „tetičku“ pozve na panáka do baru, kde pracuje, a nikdo by neřekl, že ho ta krásná blondýna před několika lety přebalovala a vozila v kočárku.

Moje sestra si nadělila třetí dítko, chlapečka, ve čtyřiceti. Mně bylo v té době 45 let. Synoveček pomalu začíná vnímat, že patřím do jejich rodiny, ale že jsem teta, to ještě nerozlišuje.
Když ho jdu povozit v kočárku, štráduju si to po chodníku s malým synovečkem a dělám frajerku, že ve svém věku mám ještě miminko. Roli babičky si zatím nepřipouštím.

brtaranci

bratranci :)

Nedávno jsme to tak se sestrou probíraly a smutně jsme zkonstatovaly, že ti naši chlapečci si spolu moc nepohrají. A až bude synoveček ve věku mého syna, tak můj syn už půjde pomalu do důchodu. :)
Ale co. Mají přece nás, tety (a strejdy), kteří si s nimi vždycky rádi hráli a dodnes hrají.
A je jedno, jestli těm našim potomkům táhne na třicet, nebo se teprve narodili. Sestřiny děti jsou jako moje a moje jako její. :)
A jak to máte doma vy?

Téma dnešního dne: Synovci a neteřinky

  • Jaký máte vztah ke svým synovcům a neteřím?
  • Jezdí k vám na víkendy, na prázdniny?
  • Zlobí vás?
  • Rozumíte si s nimi?
  • Svěřují se vám třeba i více než vlastním rodičům?
  • A jaký je věkový rozdíl mezi vašimi dětmi a dětmi vašich sourozenců?
  • A jak vás oslovují?

Téma je to pěkné, rodinné, předem děkuji za vaše příspěvky.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

 

Reklama