Kůže je skvělá ochranná bariéra. Proto bychom ji měli dostatečně chránit. Nejsvrchnější vrstva kůže je tvořena keratinocyty. Po kontaktu se slunečním zářením se keratinocyty množí a dochází k zesílení kůže, což zajišťuje její ochranu před slunečními paprsky.

V hlubších vrstvách kůže se nachází buňky zodpovědné za pigmentaci – melanocyty, které na základě působení slunečního záření zvyšují produkci kožního pigmentu – melaninu. Melanin absorbuje záření a vytváří ochranný film a hnědé nebo zlatavé zabarvení kůže. Množství a rozmístění melaninu určuje barvu kůže a její reaktivitu na slunce. V důsledku toho je snědá kůže (nejvyšší koncentrace melaninu) nejlépe chráněna před škodlivým působením slunečního záření.

Věděli jste, že opálení je přirozená obranná reakce kůže?

Na základě působeni ultrafialového záření A a B produkují melanocyty větší množství melaninu. Tento buněčný mechanismus se spouští postupně: opálení se objeví pár dní po sluneční expozici a zajistí přirozenou obranu kůže proti UV záření (hlavně UVB). Nicméně tato ochrana není schopna zabránit poškození sluncem.

Ale pozor! Opálení nezajistí dostatečnou ochranu před UV zářením. Při dlouhodobém působení mohou UVA a UVB stát za vznikem kožních nádorů. Proto je na místě chránit kůži osvojením si správných a osvědčených postupů.

Pozor na spálení od slunce! Kůže si pamatuje všechny dřívější spáleniny!

Jak potvrzuje MUDr. Radek Litvik z Kožního oddělení Fakultní nemocnice Ostrava: „Ano, kůže má vynikající paměť. Všechna spálení si kůže pamatuje a po vyčerpání obranných mechanismů se spouští kaskáda vedoucí ke vzniku kožních nádorů. Nejčastěji se kožní nádory vyskytují u lidí starších 50 let, kteří se dlouhodobě a intenzivně vystavovali ultrafialovému záření (slunci, soláriu)“.

Jaký máte typ kůže? Vybírejte podle toho ochranné přípravky pro ochranu pokožky před sluncem

  • Kůže extrémně citlivá na slunce  - vždy se spálí, pokud je vystavena slunci.
  • Kůže citlivá na slunce - často se spálí, ale má i schopnost se opálit.
  • Kůže málo citlivá na slunce - spálí se pouze při vystavení intenzivnímu slunečnímu záření

kůže

Jak pokožku dostatečně chránit? Použitím kvalitních přípravků pro ochranu pokožky před sluncem. Naším tipem jsou produkty od značky Avène, která má ve svém portfoliu mnoho přípravků pro každý typ pleti.

PATENT PIERRE FABRE
Fotostabilní složení, Bez oktokrylenu

Produkty Avène pro ochranu před sluncem plně vyhovují vysokým nárokům na účinnost a bezpečnost pro všechny typy citlivé kůže

Exkluzivní složení nabízí jedinečný trojitý účinek:

1) Fotoprotektivní systém

Optimalizovaný systém, který obsahuje pouze nezbytné složky:

3 chemické filtry a 1 organický filtr* pro optimální absorpci UV záření - široká UVB-UVA ochrana a velmi dobrá fotostabilita.

2) Silný antioxidant

Pre-tokoferyl bojující proti oxidačnímu stresu.

Je fotostabilní, v kůži se přirozeně přemění na aktivní tokoferol (vitamin E), zajišťující tak prodloužený účinek proti volným radikálům.

3) Jedinečná aktivní látka

Termální voda Avène, uznávaná pro své zklidňující a protidráždivé vlastnosti.

Avene

Jaké další vlastnosti produktů Avène přispívají ke kvalitní ochraně pokožky?

Produkty sluneční ochrany Avène poskytují ochranu v širokém spektru UV díky kombinaci výjimečných aktivních látek SunSitiveR protection vyvinuté při výzkumu Pierre Fabre:

  • Fotoprotektivni komplex zahrnuje optimální formu a stabilní účinnou texturu. Nabízí nejlepší možnou ochranu proti UVB záření a UVA krátkým i dlouhým paprskům. Transparentní textury, nezanechávají bílé stopy a rychle se vstřebávají
  • Pre-tokoferyl – prekurzor vitaminu E (účinný antioxidant), pomáhá chránit buňky před volnými radikály.
  • Termální voda Avène se zklidňujícími a protizánětlivými účinky.

Textury pro příjemné použití – z čeho si můžete vybrat?

Emulze – bez pocitu mastnoty. Speciálně vyvinutá lehká nemastná textura, která dodává matný vzhled normální a smíšené kůži. Zmatňující pudry, glyceryl laurát (sebo-regulační složka) a textury bez oleje zajistí skvělý a slavný efekt „dry touch“ inspirovaný brazilskými trendy pro zmatňující, suchý a pudrový efekt bez lesku.

Krémy - nelepivé, snadno roztíratelné, snadno se přizpůsobí suché kůži, která potřebuje hydrataci, výživu a komfort. Nezanechávají bílé stopy

Spreje - pro praktické použití a rychlé vstřebání. Nezanechávají bílé stopy.

Avene

Více na http://www.eau-thermale-avene.cz

Reklama