Všechny magazíny nabízejí rady, jak ošulit vánoční přípravy tak, abyste nezešílela, a přitom bylo tak nějak všechno v  „rychtiku". Chyba!

Buď uděláte všechno jak má být a zhroutíte se před Silvestrem… nebo to ošulíte, protože tradice prohýbá rodinu jak encyklopedie Britannica polici a pak… se zhroutíte před Silvestrem. Buď upečete zase 12 druhů cukroví (kdyby jich bylo míň, někdo z rodiny by umřel), nebo upečete jen tři a zaplatíte strašné peníze za psychoanalytika, aby vám odpustil... Tak strašné peníze, že jediným dárkem pod stromečkem budou letos falešní sobi!!!

Zeptali jsme se Stevena Petersona – předního odborníka na vánoční průsery - proč tyhle rady fungují tak málo? Skupina vědců pod jeho vedením se zabývala solidním výzkumem na rozsáhlém vzorku pěti žen a došla k překvapivým závěrům! Je třeba najít svůj vánoční typ! Nemusíte odnášet do sklepa vaše oblíbené leštěnky, když diava je to jediné, co pro vás dělá Vánoce Vánocemi! A nemusíte si nové nehty vylámat na drátkování parket, když vaše parketa je nonšalantní upíjení Martini!

Gerda Lukasová se řídila radami nejmenovaného magazínu a vánoční gruntování vyměnila za lekce aerobiku pro matky ve výslužbě. Štědrý den strávila na jednotce intenzivní péče s fatálním nedostatkem fosfátů (běžně dostupných v čisticích prostředcích) v oběhu. V současné době se pomocí substituce těžce vrací zpět k původnímu životu. Spolu s Tone Hardowou (afekt s dávením formy na rohlíčky) založily nadaci sponzorující i tento článek! Nenechte se zmást povrchními články! Nejprve zjistěte svůj vánoční typ, a pak jednejte!

1. typ  ~ ° ~

Máte tenhle víkend na programu mytí těsněníček v klikách?

V krabicích s cukrovím vám chybí už jen griliášové hrudky podle pratety Olgy?

Od srpna ladíte barvu jmenovek s papírem na dárcích a ve výzdobě už zbývá jen vysadit Santu na komín a zakrýt chvojím výhled na sousedy?

 

2. typ  ~ ° ~

Máte jeden, dva dárky, seznam nosíte v kabelce?

Tenhle víkend chcete stihnout umýt půlku oken a v neděli budete s dětmi zdobit věnec na dveře?

Do cukroví se asi pustíte v týdnu, ale nebudete to přehánět?

 

3. typ  ~ ° ~ 

Cukroví je něco jako deja vu?

Dárky koupíte 25., až nebude takový nával v obchodech?

Vánoční výzdoba – Vy?

 

~ ° ~  ~ ° ~  ~ ° ~  ~ ° ~  ~ ° ~  ~ ° ~  ~ ° ~

  

Hodnocení a doporučení: 

(Mohla jsem to udělat na body, nějak promíchat a dyť to znáte, ale víte co… ještě ty griliášové hrudky.)

 

~ ° ~   typ1

Výborně! Chlupy koberce podle střelky kompasu a cukroví voní bytem už od Dušiček. Nezapomeňte si při cídění konvice na krbu nechat diavu otevřenou, protože není nad trochu rauše před příchodem manžela. Depku před Silvestrem máte jistou, protože tohle nasazení asi ocení jen vaše matka. Hlavně to nepřežeňte na návštěvě s punčem, nebo vykecáte, co přinese Ježíšek. Á propos! Dívala jste se na lamely žaluzií proti světlu? Fůůůj! Tak ale honem!

 

~ ° ~   typ 2

Vy jste ale šedá myš! Co s vámi? No tak zkuste aspoň letos místo bílého vína červeného draka. Možná to bude manželův největší dárek, a když ne, pobavíte děti! Každopádně to máte hezky časově rozložené a s vyplazeným jazykem všechno zvládnete. Ale něco vám řeknu, to nové lego pro syna bude určitě do dvou dnech zakopnuté pod postelí. Když ho nekoupíte, můžete se strašně odvázat v nějakém butiku! A nebo jinak: odvažte psa, až půjde z města sousedka, a možná v jejích taškách najdete něco, co máte v kabelce na seznamu!

 

~ ° ~  typ 3

Skvěle! Vy možná ani nevíte, že je prosinec, co? Proto vám to připomínám, abyste nezapomněla, že last-minute na vánoční a silvestrovské pobyty jsou čím dál zajímavější! Možná už ale máte sbalené kufry a paní na uklízení jste dala volno. Až to bude mít hotové, samozřejmě. Jestli se ale v téhle kategorii objevujete překvapená, jestli jste dosud piglovala jako kolegyně nad vámi a přitom snila o pantoflíčkách s bambulí z mrtvé labutě... tak ale honem přehoďte výhybku! Proč cpát prachy psychoterapeutovi, když můžete to samé pofňukávat na rameni nějakého hřebečka v pařížské kavárně?! Vánoce v Paříži jsou to pravé pro vás! A uvidíte, že odpočatou a v slušivém topu vás rodina prostě zulíbá!

 

           

            Milé přítelkyně, tohle je samozřejmě jen polovina testu, která vám pomůže dobře odhadnout své adventní parametry. Štědrý den, to je kapitola sama pro sebe. Zůstaňte s námi!

Reklama