Zima nás pomalu opouští a my se začínáme těšit na letní dovolenou. Sluníčko, pláže, moře – v některých případech (třeba v mém) také miliony pih a barva kůže připomínající rajče těsně před sklizní. Bohužel nejsem typ na slunění, a tak ať se natírám, jak se natírám, bronz má do coloru grilovaného buřta hodně daleko. Podle přiložené stupnice jsem zřejmě typ 2. Oživte si také v paměti svůj typ pokožky a hlavně pokožky svých dětí. Máte se sluníčkem problém?

 

.

 

 

 

 

Fototyp 1: Reaguje velmi citlivě na sluneční záření. Pokožka je velmi světlá, nikdy nezhnědne a často se spálí. Zrzavé vlasy, mnoho pih. Přirozená vlastní ochrana pokožky 5-10 min.

 

 

 

 

Fototyp 2: Reaguje citlivě na sluneční záření. Pokožka je světlá, pomalu se opaluje a občas se spálí. Blond vlasy, pihy. Přirozená vlastní ochrana pokožky 10-20 min.

 

 

 

 

 

Fototyp 3: Reaguje normálně na sluneční záření. Světle hnědá pokožka, která se rychle opaluje a zřídkakdy se spálí. Tmavě blond až světle hnědé vlasy, málo pih. Přirozená vlastní ochrana pokožky 15-25 min.

 

 

 

 

 

Fototyp 4: Je odolný slunečnímu záření. Snědá pokožka, která se velmi rychle opaluje a téměř nikdy se nespálí. Hnědé až černé vlasy, žádné pihy. Přirozená vlastní ochrana pokožky 20-30 min.

Reklama