bebe

Denní tisk, horká káva s mlékem a každý den pořád stejné snídaňové menu. I takto může vypadat ranní rituál některých z vás.

Snídaňové rituály mohou být různé. A tak jsme vyrazili do ulic, abychom se zeptali několika kolemjdoucích. Otázka byla jediná: Jaký je váš snídaňový rituál?

  • Dana, 37 let

Já mám snídaně pokaždé jiné, alespoň co se jídla týče. A můj rituál? Asi prostě snídaně jako všechny ostatní. Vstávám kolem sedmé, dohlédnu na děti, než se vypraví do školy, a až kolem osmé dostávám hlad. Udělám si kávu, v létě spíš džus a dám si něco lehkého. Celozrnný chléb se šunkou, zeleninu, občas jogurt a rohlík nebo müsli. V létě si ráda dávám čerstvé ovoce a doplním ho zdravými sušenkami. Snídani si musím vychutnat, takže nedělám nic jiného. Nečtu noviny, nelíčím se. Jenom jím. Mám ráda klid a žádný stres.

  • Eva, 23 let

Už jsem o tom párkrát mluvila a někdo tvrdí, že to hraničí s obsesí. Musím si po ránu hlavně udělat čaj. Moje snídaně jsou obvykle vydatnější, protože vstávám hodně brzy a přes den jsem dost aktivní. Večer navíc jím jen málo, tak to ráno musím dohnat. Snídám často pečivo s margarínem a sýrem nebo salámem a zeleninu. Pondělky bývají sladké, protože máme napečeno. Sice se většinou budím hladová a potřebuju něco zakousnout, ale jídlo můžu ráno vynechat, pokud třeba nestíhám nebo nic nenajdu. Snídani si můžu koupit cestou v obchodě. Ale ten čaj, černý čaj s citronem tam prostě být musí.

  • Eliška, 44 let

Zpravidla snídám u televize, to je můj rituál. Hned jak vstanu, uvařím si kávu, zapnu televizi, většinou na zpravodajském kanálu. Než káva vychladne, obléknu se, provedu hygienu. Pak si vezmu něco sladkého, třeba tvarohové buchty, koláčky nebo koblihy, sleduju zprávy nebo ranní pořady a pomalu se probírám.

Žena-in doporučuje: Ať už je váš snídaňový rituál jakýkoliv, samotná snídaně by měla být nejen chutná, ale i zdravá. Vyzkoušejte třeba sušenky BeBe Dobré ráno, které v rámci vyvážené snídaně obsahují dostatek energie a vitamínů, které vaše tělo po ránu potřebuje. Nízkotučný jogurt, kousek ovoce a sklenice džusu vám dodá další vitamíny a bílkoviny.

bebe

A jaký je váš snídaňový rituál?

Reklama