Byly doby, kdy vám byl obvodní lékař přidělen a nikdo se na nic neptal. Dnes už si můžeme svého ošetřujícího lékaře naštěstí vybrat sami, ale ne vždy se správná volba podaří.

doktor

Už více než 14 dní se trápím nějakou virózou, asi přecházím chřipku. Nezodpovědně roznáším rýmu a kašel mezi své kolegy i rodinné příslušníky. Můj šátek na krku vyvolává potutelné úsměvy, přitom jde však opravdu jen o bolest při mluvení a polykání.
„Proč nejdeš k doktorovi?“ slyším otázky ze všech stran.
„Protože žádného nemám.“
Tedy mám, ale nechce se mi k němu, tedy spíše k ní. Je to už v pořadí třetí doktorka, obvoďačka, se kterou mám problémy. To přece není možné, abych měla takovou smůlu! Při každém požádání o vydání karty za účelem změny doktora si už připadám jako blázen.

Ta první doktorka léčila všechno acylpyrinem, snad i včetně zlomené ruky. Až jsem ji podezírala, že má nějakou dohodu s farmaceutickou firmou...

Druhá doktorka byla zase velmi přítulná k ženám, jestli mi rozumíte. To třeba když vás bolelo v uchu, tak vám zálibně prohmatala prsa. Asi zda v nich nemáte bulku, která by mohla mít vliv na zánět středního ucha.

No a ta třetí, kterou se chystám požádat o vydání karty za účelem změny obvodního lékaře, ta vás zase vidí dvakrát. Pokaždé je veselá a místo kapek by mohla ordinovat štamprlata, kterých má plný šuplík.

Myslím, že mít dobrého obvodního lékaře je základ. Vždyť on rozhoduje i o postupu další léčby.

Když jsem toto téma navrhovala na poradě, dospěli jsme k názoru, že nejlepší byli takoví ti rodinní lékaři, kteří vás znali prakticky od kolíbky. Přišli až domů a vyléčili vás, maminku, babičku i vaše děti.
Jenže ne každý si je mohl dovolit. Vždyť kolik lidí jen umíralo, že nemělo na doktora.  Ale to už se dostáváme příliš daleko.

Nebudeme se zaobírat ani zdravotnickou politikou, ani doktory minulého či předminulého století. Zajímají mě lékaři současní, a konkrétně ti vaši - obvodní.

Napište nám, jaké s nimi máte zkušenosti. Pochvalte, nebo si postěžujte.

Téma dnešního dne: Jste spokojená se svým obvodním lékařem?

  • Chová se k vám přátelsky, nebo je arogantní?
  • Vybrala jste si ho sama?
  • Přišel by za vámi i domů, kdyby bylo nejhůř? (na některých vesnicích se tohle ještě praktikuje)
  • Umí vám poradit?
  • Jak dlouho čekáte v čekárně?
  • Je to váš první obvodní lékař?
  • Léčí i vaše rodinné příslušníky?
  • Je starý(á), nebo mladý (á)?
  • Prostě napište o vašem obvodním panu doktorovi nebo paní doktorce

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Pokud bude váš příspěvek příliš kritický, nebojte se, my mu to neprozradíme. :))

Jednu z pisatelek odměním malým dárkem, který může brát jako úplatek panu doktorovi: sladkou, oříškovou bonboniérou, a aby zůstalo i něco pro vás, přidávám krém po opalování. V tomto období se bude hodit.

b

 

Reklama