„Drsného chlápka si bude hledat žena, která potřebuje svého ochránce. Naopak ženské rysy v mužské tváři se budou líbit té, která dá více na péči a spolehlivost. V období ovulace budou ženy vyhledávat svalnaté muže s hranatou čelistí a výraznými nadočnicovými oblouky.“
Sexuologové, psychologové a mnozí další odborníci se ve svých výzkumech a testech snaží zjistit, jaký typ muže ženy nejvíce přitahuje. Nechme vědce vědci. Kdo ví, jací muži se nám líbí, lépe než my samy?

Kdyby existovala továrna, kde vám vyrobí ideálního muže na přání, výrobní pásy by se pod neutichajícím náporem nových objednávek brzy zavařily. Nebo snad ne? Nezačaly by se po zkušební době produktu zase plnit sklady vráceným zbožím?

Pojďme se podívat, jak by asi měl vypadat muž, který by se chtěl zalíbit většině žen.

Vzhled: Zženštělý, zajíček, svalovec, drsňák, nebo raději zralý typ? Ačkoli jeden z mnoha výzkumů uvádí, že drtivá většina žen podlehne tmavší pleti v kombinaci s modrýma očima, nechme tuto část raději otevřenou. Každé se prostě líbí něco jiného. A stejně si většinou domů přivedeme opak toho, po čem tajně sníme. Jste na brunety? Pak je pravděpodobné, že brzy skončíte s blonďákem. Ale kdyby byli všichni muži ze stejného těsta, byla by to hrozná nuda.

Vlastnosti: Vynechejme teď extrémy typu:  „Já prostě potřebuju občas rozbít ústa.“  Tady se bude z muže muset stát skutečný chameleón, který ovládá pro každou situaci jiný vzorec chování. Je galantní a pozorný. Má smysl pro humor a umí vás rozesmát. Samozřejmě přesně pozná, kdy to potřebujete. Ve chvílí, kdy jde humor stranou, nabídne vám rameno na vyplakání a posléze svůj rukáv, nemá-li po ruce kapesník. Vidíte? Už zase vás rozesmál. Je čestný, věrný, spolehlivý, milý. Když na to přijde, umí být i důrazný.

 

Nebojí se domácích prací, je čistotný, a věčný spor žen a mužů, totiž záchodové prkénko, snad netřeba zmiňovat. Řekne vám, který účes se k vám hodí, a stejně dobře umí opravit rozbitou televizi, nebo ji alespoň odveze do opravny, aniž byste ho musela několikrát prosit.

 

Vyráží s vámi do společnosti i na turistické výlety. Vaši přátelé jsou i jeho, opačně to platí taktéž. Přesto všechno má vlastní zájmy a umí zmizet, když chcete být sama. Samozřejmě má i své chyby. To proto, aby vás ten přepych nezačal trochu nudit a neutekla jste k tomu, co pije pivo, chodí denně do hospody a po příchodu domů vám preventivně nafackuje.

 

Kariéra: Je vzdělaný, blbce byste nechtěla. Je uznávaný, kdo by se taky zahazoval s loserem, na kterého si všichni ukazují? Má dobrou práci s možností postupu, poskytne finanční zázemí, přestože jste i vy nezávislá.

 

Sex: Opět chameleón, který se umí přizpůsobit vaší náladě. Spolehlivě vnímá erotické signály, které do ovzduší vysíláte, a sám je umí vysílat stejně dobře. Umí vás svést a pořádně nažhavit. Když vás zrovna bolí hlava, nebude se rozčilovat. Místo toho vám raději přinese obklad na čelo a tiše zmizí.

 

Kudy cesta nevede: Ženy nemají rády sobce a mazánky, kteří každou druhou větu začínají slovy „Moje máma…“ Nesmí projevovat ani závislost na kamarádech. Má je sice rád, ale musí umět dát přednost i vám. Nesmí to být gambler, alkoholik, feťák ani sukničkář. Nejspíš by se vám nelíbilo ani nadřazené chování vůči vaší osobě. Oplzlé řeči taky nebývají to pravé. Stejně tak nejsou sexy mastné vlasy a okousané nehty.

 

Tak tohle by byl nejspíš ideální chlap. A teď ruku na srdce. Která z vás by se nezbláznila, kdyby po vás někdo něco takového chtěl?

 

Dobrá, chlapa s úplně dokonalým charakterem nejspíš zapomněli vyrobit, nebo si ho pro sebe urvala některá ze čtenářek Ženy-in. Pojďme se alespoň podívat na chlapy s dokonalým zevnějškem.

 

Výzkumu Durex Play, který se zaměřil na stovku nejvíc sexy mužů světa, se zúčastnilo 5000 žen. Při pohledu na první desítku musíme konstatovat, že vědecká teorie o tom, že ženy dávají přednost jemným ženským typům, se nejspíš bude muset přepracovat.


TOP 10 sexy mužů

1. Daniel Craig


2. Clive Owen


3. Jude Law

 

 


4. Steve Jones

 

 

 
5. George Clooney

 

 


6. Johnny Depp


7. David Beckham


8. Robbie Williams


9. Orlando Bloom


10. Pierce Brosnan

 

 

 

 

 

 

 

O tom, jaké idoly vyznáváme my, si můžete přečíst v našem redakčním blogu: Tohle jsou krasavci!

 

Vybrala byste si? Jaký je váš idol?

Reklama