fetish

Fetišismus je podle definic erotické zaměření na určité druhy předmětů, oblečení či na jisté části těla.

Na začátku roku jste si možná i vy přečetli zprávu o osmnáctileté dívce, která běhala po ulicích britského města Crannog Way a předstírala pohlavní styk s auty. V souvislosti s tímto případem čeští psychiatři zmiňovali ještě několik dalších a neméně bizarních. Mluvilo se o dívce, kterou vzrušovala Vltava, o jiné, kterou do sexuální extáze přiváděly lokomotivy, nebo o muži, který onanoval do výfuků nákladních automobilů.

Mnohem častěji se objevují fetišistické fixace na předměty nějak přímo související s tělem, například šperky, spodní prádlo, boty a podobně. Mluvíme teď o té těžké formě fetišismu, kterou je třeba léčit. Obvykle bývá psychoterapeutická léčba úspěšná.

Trocha fetišismu je v každém z nás

Pojďme se na to ale podívat z jiného úhlu. Takový malý fetišista totiž bdí, troufám si říct, v každém z nás. A tu a tam vystrčí svoje neškodné růžky. A svým způsobem může být i trochu prospěšný.

Můj kamarád se mi svěřil, že by rád, aby si jeho přítelkyně alespoň jednou na milostný akt obula svoje kozačky na extra vysokém podpatku, protože, jak prohlásil, „je v nich strašně sexy“. Jen neměl odvahu jí to říct. Bál se, aby se neztrapnil, aby ho neměla za fetišistu. Zanedlouho po tom jsem se s ním potkala na internetu. A jak už to při mé zvědavosti bývá, při vhodné příležitosti jsem se zeptala, jak vyřešil svoje kozačkové dilema. Očividně vyhrál ten malý fetišista v něm. Napsal jen: „Dobrý, konečně to šlo i ve stoje.“

Inu, každý máme svůj fetiš. Nabídka fetiše pro pány, co se dámského šatníku týče, je mnohem širší. Sukně, spodní prádlo, punčochy... Ženám se líbí například pánové v džínech, někdo zase vidí sako a kravatu, a už myslí na sex. Znám jednu ženu, pro kterou je muž sexy, pouze pokud vlastní snubní prsten. Ovšem tam je to spíš vypočítavost než fetiš. Můj fetiš jsou vůně. Navoněný chlap je vždycky o dost víc sexy. Ne každá vůně se mi trefí do chuti. Ale dalo by se to shrnout v kostce – ta vůně, která mi nepřivodí migrénu, zabírá.

A váš fetiš?

Reklama