Legenda jménem Holmes má dnes v Hudebním divadle Karlín premiéru. A my vám už nyní přinášíme recenzi.

Žaneta Podlahová, Marketing

Minulý týden jsem měla tu čest zhlédnout předpremiéru nového muzikálu Legenda jménem Holmes pod taktovkou talentovaného Ondřeje G. Brzobohatého.

Jelikož se jednalo o generálku, byli jsme seznámeni ředitelem Hudebního divadla Karlín, panem Egonem Kulhánkem, o případných nedokonalostech, které se na poslední chvíli mohou přeměnit na dokonalosti. Bylo podotknuto, že po spuštění opony nenásleduje děkovačka aneb Nechval dne před večerem. Ale to já bych chválu pěla a to dostatečně dlouho.

Po pár malých počátečních nesrovnalostí v synchronizaci tanečníků a techniky zvuku, přišlo po pár minutách dokonalé představení. Už jen prostor Hudebního divadla Karlín dodával celému muzikálu tu správnou noblesu.

image.png

Děj se prolíná ve dvou dějových liniích, kdy dvojrole poskytují hercům schopnost projevit svůj herecký a pěvecký um. O tom nás jednoznačně přesvědčil Sherlock Holmes, v podání Lukáše Janoty. Na jednu stranu utrápený, plachý, nesebevědomý Arthur Conan Doyle, na druhou vtipný, inteligentní, sebevědomý a bystrý detektiv Sherlock Holmes. Tyto dvojrole Lukáše Janoty jsou v perfektním souladu s rolemi Kristýny Daňhelové. Éterická a křehká bytost jako Louisa či podmanivá diva alias Irene Adlerová. Obdiv před náročnými pěveckými výkony obou herců. Nesmím však opomenout s chválou i na ostatní herce, na úžasnou Jaroslavu Kretschmerovou, které byla komická a zábavná role paní Hudsonové ušitá na míru, či na talentovaného herce Dennyho Ratajského v podobě Watsona a Dr. Freuda.

V celém představení jsou velmi rychle přestavovány kulisy, díky nimž se divák v mžiku ocitá v domě detektiva či na ulicích Londýna. Husí kůže mi projela celým tělem při scéně, kdy Holmes omylem upadá do ringu s proporčně dvojnásobným protivníkem. Dokonalá souhra tance, choreografie i hudby.

Velkou ódu v neposlední řadě pěji na kostýmy, které dodaly punc celému představení.

Toto představení se rozhodně řadí na vrchol divadelní scény. Tak neváhejte a ještě dnes si rezervujte lístky!

Hana Růžičková, Obchodní oddělení 

Navštívila jsem generálku muzikálu Legenda jménem Holmes.

Hudební divadlo v Karlíně je pro mě jedno z nejkrásnějších pražských divadel. A muzikál Legenda jménem Holmes opravdu nadchl, i když to byla generálka... co se ještě  trochu nepovedlo, jsme odpustili.

Scéna je úžasně výpravná, nádherné dekorace, kulisy, projekce, rychlost přestavby scény. Skvělý tanec i zpěv. Popravdě bych nevěřila, co všechno je možné.

Chválím hudbu Ondřeje Brzobohatého, on je prostě skvělý. Generálka nebyla s Vojtou Dykem, na kterého se většina divaček těšila. Ale Sherlock Holmes/Sir Arthur Conan Doyle v podání Lukáše Janoty nezklamal. Jaroslava Kretschmerová jako Paní Hudsonová, tak to byl zážitek! Naprosto skvělé herecké, pěvecké i taneční výkony. Sólistů i sboru.
5bc84d9da457dbann.jpg

Běžte se podívat, stojí to za to!

Více informací naleznete zde. 

Reklama