Na tuhle otázku se asi nedá odpovědět. Záleží totiž na každém z nás a nedá se to zobecnit. Můžu tedy mluvit jen a jen za sebe: podle mě je věkový rozdíl mezi partnery ideální, když je muž starší maximálně o osm let. A co si myslíte vy?

Kolik lidí, tolik názorů. A to platí i o věkovém rozdílu mezi partnery. Ze svého okolí znám snad všechny možné kombinace - páry stejně staré, muže starší o rok až dvacet let, mladší muže než ženy... Není žádný vzorec, kdy to dokonale funguje. Hlavní je, že to vyhovuje danému páru.

Přečtěte si také:

coupleNěkdy to ale nevyhovuje... Moje známá Irena je už asi patnáct let vdaná a má mladšího muže, ale jen o pár měsíců. Irenu by nikdy nenapadlo, že jí jednou tento věkový rozdíl (jestli se dá mluvit o rozdílu, když jde o měsíce) mohl vadit. Vždyť jsou narození ve stejný rok, tak o co jde? O nic, samozřejmě.

Ale její manžel má často tak hloupé poznámky o věku a o stárnutí, že to Ireně leze pěkně na nervy. Vždycky když slaví Ireniny narozeniny, její muž si neodpustí, že je zase o rok starší a že on si ten čas pěkně užije, než bude tak starý jako ona. Pořád jí říká: to víš, stáří... nebo rozhodni to ty, jsi starší. A taky občas z „legrace“ podotkne, proč si bral starou babu, nebo něco podobného.

Jasně, jsou to prý vtipy, ale poslouchat takové ironické poznámky často by otrávilo každého. A doufám, že mužů, jako je ten Irenin, není moc. Že to ostatní muži berou s nadhledem, a ženy pochopitelně také.

Co vy na to?

Téma dnešního dne zní: Věkový rozdíl mezi partnery

  • Jaký je podle vás ideální věkový rozdíl mezi partnery?
  • Máte mladšího, nebo staršího partnera?
  • Funguje to?
  • Co si myslíte o tom, když je muž od 20 a více let starší?
  • Chtěla byste mladšího muže?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Za odměnu získá jedna z vás knížku s názvem Drahá Silvie (Dawn Frenchová, nakl. Argo). Je taky o vztazích. :-)

Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin, adresa je jako vždy redakce@zena-in.cz, heslo VĚK. Předem děkuju!

sil

Reklama