Zrcadla jsou důležitým doplňkem každého interiéru. Při jeho výběru je třeba brát ohledy na to, jak bude působit s vaším interiérem jako celek. Poradíme vám, jaké zrcadlo do jakého interiéru

zrcadla

Dokážete si představit život bez zrcadla? Koho byste se pak ptala, kdo je na světě nejkrásnější, že? Ale teď vážně. Zrcadla jsou důležitým doplňkem každého interiéru. Dokážou ho nejen „rozsvítit“, zvětšit, ale i zajímavě rozčlenit.

zrcadlaCo je však stejně důležité jako funkce zrcadla, je i jeho estetičnost a vhodná kombinace s interiérem a ostatními doplňky.

Čím se při výběru zrcadla řídit, jsme se zeptali odbornice, paní Lucie Hronové

Už při výběru zrcadla je třeba brát ohledy na to, jak bude působit s vaším interiérem jako celek.

 

 

Jaké zrcadlo ke starožitnému nábytku?
Těžko si lze představit kombinaci starožitného obývacího pokoje, kterému vévodí hypermoderní kus s plastovým rámem. Všímejme si tedy i maličkostí, se kterými může zrcadlo zajímavě korespondovat, a vytvořit tak záměrnou symbiózu materiálů a barev. Do starších domů a bytů se starožitným nábytkem se zase hodí zrcadla s kovovým či dřevěným vyřezávaným rámem, která mohou mít různou povrchovou úpravu v závislosti na vašem nábytku.

Jsou vaše zdi bílé a prázdné? Rozbijte velkou plochu zrcadlem s výrazným rámem, který místnost citelně oživí a rozveselí.

zrcadlaVyznáváte přírodní či venkovský styl? Vsaďte na zrcadlo s dřevěným rámem ideálně v přírodní úpravě bez barevného nátěru. Nebo naopak, zajímavě působí i barevná patina.

Máte rádi minimalismus? Pak jsou pro vás tou pravou volbou zrcadla s hliníkovým rámem, která mohou být nenápadná, avšak působí elegantním, nevtíravým dojmem, stejně jako zrcadla bez rámu. Ta se osvědčují i tam, kde je interiér „přehlcen“ jinými prvky a výrazné zrcadlo by prostor ještě více zatížilo.

Jaké zrcadlo do koupelny? Koupelnová zrcadla jsou vystavována největší zátěži v podobě teploty a vlhkosti. Z tohoto důvodu je dobré zvážit, zda všechny materiály na zrcadle těmto „živlům“ odolávají. Například neošetřené dřevo má tendenci ve vlhku hnít, snadno se na něm vyskytne i plíseň. Případné kovové komponenty pak mohou podléhat zrcadlakorozi. Koupelnové zrcadlo tedy musí kromě vašich estetických představ splňovat i značné nároky na odolnost.

Předsíň si nedokážeme bez zrcadla představit. Jaká kritéria by mělo splňovat v této místosti? U zrcadel do předsíně obvykle vyžadujeme, aby zobrazilo celu naší postavu. Pokud nemáme k dispozici dostatek místa, je určitým řešením zrcadlo integrované do dveří šatní skříně. Zde bychom si opět měli dát pozor na prostor – zrcadlo by mělo být umístěno tak, abyste od něj mohli být v dostatečné vzdálenosti, a viděli tak svou postavu celou.

Neopomenutelnou funkcí zrcadel je také jejich schopnost opticky zvětšit prostor, což zrovna v případě velkého předsíňového zrcadla platí dvojnásob.

zrcadla

Reklama