flat

Když se tak prodírám tématy, která jsme tady už dlouho, nebo dokonce vůbec neprobírali, napadla mě vzpomínka na první byt.

Většina z nás se přece jednou pustila máminy sukně a začala žít a „hospodařit“ sama. Nebo s přítelem.

Jak na svůj první byt vzpomínám já?

Tedy abych byla přesná, nebyl můj, ale bydlela jsem v něm sama a bylo to moje první útočiště, kam jsem utekla z neosobních kolejí. Koleje jsou vůbec kapitola sama pro sebe. Pominu-li absolutní nedostatek soukromí, nepříliš čisté sprchy s věčně rozhašenými kohoutky, nejděsivějším zážitkem byla společná kuchyňka. Kuchyňka je opravdu nadnesený výraz, prostě místnost s naškvařenými vrstvami překypěných pytlíkových polévek na vařičích a nekonečná škála zápachů z připálených pokrmů. A všudypřítomný ryk, mixovaný různými hudebními žánry nekončící ani hluboko po půlnoci.

Uznáte, že v tom se nadalo žít, soustředit, učit, spát, natož pracovat.

A tak jsem po první příležitosti pronajmout si malý byteček skočila s nadšením. Platila jsem za něj symbolických 360 Kčs, teď se asi smějete, protože za tuto částku byste si dnes nepronajaly ani psí boudu čtvrté kategorie, ale bylo to tak.

Garsonka v paneláku na sídlišti Lhotka pro mě navždy zůstane sentimentální vzpomínkou na studentská léta. Ke štěstí mi stačily tři matrace, police s knihami a klec s andulkou. Ani stůl jsem neměla, kreslila jsem na zemi, na zemi vznikla i moje diplomka a dodnes, i když stůl pochopitelně mám, se na zem ráda vracím. Mám lepší odstup. Holt, co se v mládí naučíš… Ale abych nemluvila jen o sobě.

Jak vy, milé ženy-in, vzpomínáte na své první bytečky, kutloušky a hnízdečka? Jak jste získaly svůj první byt? Zdědily jste ho, koupili vám ho rodiče? Co pro vás znamenal? Bydlíte v něm dodnes? A co podnájem, pronájem? Bydlely jste u nějaké zajímavé osoby? Nebo nesnesitelné bytné? Kolikrát jste se stěhovaly?

Podělte se s námi o své vzpomínky, zážitky a fotografie. Své příspěvky posílejte na adresu:

redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za svůj příspěvek?

Avon

Tento kosmetický balíček značky Avon, ve kterém najdete přípravky pro péči o vlasy a tělo

Reklama