O třináctce se říká, že je to nešťastné číslo. Asi jak kdy a jak pro koho. Mně tedy rozhodně rok s číslem třináct přinesl štěstí. A jak jste na tom vy? O tom všem bude celý dnešní den.

Číslo třináct mám odjakživa ráda. Je to hlavně tím, že mám třináctého prosince svátek, a tak logicky nemůžu mít k tomuto číslu negativní vztah.

rok

Ale hlavně si myslím, že si lidé tyto pověry o třináctce nebo o černé kočce vytvářejí sami. A čeho se bojí, to se jim pak nedaří, protože do toho jdou už předem s tím, že je to špatné, že se bojí a že se jim to nepodaří...

Přečtěte si také:

Loňský rok 2013 byl v mnohém dobrý a v některých věcech horší. Jako každý jiný, ať už končí kterýmkoliv číslem. Stejně tak pro mě.

Těch negativních věcí je v mém životě mnohem méně. Vloni zemřel jeden kamarád a pár dalších lidí, které jsem znala a vážila si jich. Je to smutné a moc na ně na všechny vzpomínám. Ale taky je to život. Život, který každému vyměří nějaký čas. Je samozřejmě nespravedlivé, když někdo může být na světě jen 39 let, ale dělat se s tím nic nedá. Pak už můžeme jen vzpomínat. A já na Tebe vzpomínám, Stando.

Vloni se mi taky pár věcí nepovedlo, ale není to nic zásadního pro život. Sem tam se prostě něco nepovede...

Skvělé rozhodnutí

Mnohem víc mi loňský rok dal. Hned na jeho začátku jsem získala práci v magazínu Žena-in. A musím říct, že tahle práce mě baví.

Během roku jsem taky poznala, kdo z mých kamarádů je opravdu kamarád. Ukázalo se, že někteří se tak delší dobu jen tvářili, a když šlo do tuhého, klidně mě bez stopy lítosti hodili přes palubu. I to je život. O to víc si vážím těch, kteří mě neopustili.

Ale hlavně - v loňském roce jsem učinila nejlepší rozhodnutí svého života a po sedmnácti letech jsem odešla od manžela. A získala jsem mnohem víc než nového skvělého chlapa.

Kvůli tomu všemu nemůžu považovat loňský rok za špatný. Ale zároveň se těším na ten letošní, protože čtrnáctka je taky super číslo. :-)

Jak to máte s rokem 2013 vy?

Téma dnešního dne: Rok 2013

  • Jak vzpomínáte na loňský rok?
  • Co se vám vloni povedlo a nepovedlo?
  • Stalo se ve vašem životě něco zásadního?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás samozřejmě opět něco vyhraje, ale ještě nevím co - přes Vánoce jsem nebyla v redakci. Určitě tam ale něco najdu ještě dnes, takže se máte na co těšit!

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je 2013. Děkuju všem!

Reklama