Tak už to někteří víte. Včera tu byl. Všechno Vám řekl. Dědek Potíž. Kdo ho nezná, může si udělat obrázek z vybraných otázek včerejšího rozhovoru.


Kadla: Hele, dědku, nechceš si vzít od 17. 2. dovču? Jedeme totiž na hory a nerada bych přišla k úrazu. Anebo k posměchu, já totiž lyžuju hodně blbě a ještě blběji u toho vypadám...
Dědek Potíž(11:09): No jasně! Dovču! Od 17. končím v hlavním městě a budu na horách! To ti můžu slíbit!!!


berulinka: Dědo, to ty mi furt přehazuješ písmenka na klávesnici?!? Proto furt někde píšu nějaký nesmysly!!!:-)
Dědek Potíž(11:07): To já, Berulinko. To je asi můj největší odbyt. Pro redakci to teda dělám se slevou jako za reklamu, víš?

Kadla: Dědku, že ty máš prsty v těch trablích kolem vyhodnocení vánoční soutěže!
Dědek Potíž(10:59): I letní... A že mi to připomínáš... jestli v tom lístečku, co jsem házel do koše, nebylo napsáno Kadla? Už si nevzpomenu.

Z_U_Z_U: jestli otěhotním, tak si tě najdu!!!! .o))) Druhé už ne-e, takže ruce pryč od mých antikoncepčních pilulek, jinak je z tebe bába potíž. :o))
Dědek Potíž(10:58): Hahaha! Raději si to platíčko prohlídni. Ale možná už měsíce funguje placebo efekt! :o)))

Z_U_Z_U: Já ti dám placebo, tak se s ním rozluč a skoč si pro šatovku!!! Hádej, kdo dneska přijde na večeři? :o)))
Dědek Potíž(11:08): :o))) Jen abys neujela na střevu z prasete. Dneska se toho na ulici válí!!


Kadla: Tak ti za ten kašel, co se jím už 14 dní trápím, pěkně děkuju. V práci mě dneska ráno málem vyhodili, že prej kašlu i na práci.
Dědek Potíž(10:55): Ale Kadlo, to máš jedinečnou možnost začít život rentiéra! Co bych za to dal. Na kašel jsou prej dobrý lázně ve Švýcarsku!Nech si ty prachy posílat tam.


Z_U_Z_U: MILÝ DĚDKU, mám pro tebe špatnou zprávu, máš po sezoně, mažeš do důchodu. Stav se u nás, seznámím tě se svým dvouletým synem, abys viděl, jak vypadá někdo, kdo dokáže vytvářet potíže kdekoli, kdykoli a z čehokoli. Roste ti zdatná konkurence, chlapče, začni vybírat důchoďák, čekací doby jsou dlouhé... :o)))
Dědek Potíž(10:50): Neblázni, Zuzu, to je nasmlouvaný! Proč myslíš, že je zdravej jak řípa? Nebudu to všechno obíhat sám. Ale dobrej parťák to je. Děti se vždycky nechaj přesvědčit. A už přemejšlíte o druhým?


Majucha: Jujky, tak to ne, s tím bankomatem. Ale mohl byste to udělat mojí šéfový :-)
Dědek Potíž(10:47): :o))) Přímluva pro přítele! To se vždycky cení! Mrknu, jestli jí nejde přeladit telefon na dražší tarif. Kolikrát to člověk zjistí, až když je po uši v dluzích :o)))

Majucha: Jo a před týdnem se mi zlomil klíč v zámku a musela jsem domů s nákupen přes plot. V sukni. Moje spodní prádlo viděla půlka vesnice, ten plot se napůl rozlomil a navíc jsem šlápla do jogurtu, který mi při té akci vypadl. Moc vás miluju dědo, stavte se zas někdy.
Dědek Potíž(10:43): Taky jsem si vás oblíbil. Doufám, že je to znát! Spoustu lidí tohle dožene k nákupu kvalitního spodního prádla.


Jelen: Línám. To vy?
Dědek Potíž(10:41): Ne. Tedy... já jsem se přimluvil, aby to začalo na zadku. Ale jinak tohle dělá starej Lysec.

Majucha: Včera jsem z bankomatu vybírala peníze. Zadala jsem, že chci vybrat 1000 korun, a ten prevít bankomat mi dal opravdu jen těch 1000 korun, i když moc dobře věděl, že bych potřebovala daleko víc. Je to nespravedlnost do nebe volající. Mohl byste to nějak zařídit? :-)
Dědek Potíž(10:39): Chápu. Ale uvědomujete si, koho se ptáte? Já můžu zařídit, že si zadáte 1000 a vyjede vám dvoustovka. Ještě to chcete?

-mlha-: Včera jsem si lakovala nehty snad hodinu! Furt to nebylo ono. Vypadalo to, že si chci lakovat celé články prstů... A to jsem fakt nechtěla. Takže kdo to asi chtěl? Ty nemáš nic důležitějšího na práci?
Dědek Potíž(10:32): To nic nebylo. Snažím se i ve stejnou chvíli udělat průvan, něco shodit... ten včerejšek byl jen melouch k jednomu výtahu v mezipatře. Tuhle se mi povedlo jedné ženské narafičit noviny tak, že ještě druhý den měla na nehtech zbytky článku o laparoskopii.

Lenika: Až mi zase poradíš, ať pustím psinu z vodítka, tak si ji budeš chytat sám!!! Nemysli, že mě vážně baví se půlhodiny brodit metrovýma závějema v polobotkách a baloňáku, halekat na celé sídliště a pak potupně zavolat na pomoc manžela. Cssssssssssssssss!
Dědek Potíž(10:30): No vidíš, já jsem se snažil tam ve stejnou dobu ještě dostat Mařákový Micinku a Jaklovou s pitbulem. Jenže se mi to nakonec nějak časově nesešlo. A taková to mohla bejt mela. Snad příště.


Pepa: Vypadáš jak jeden chlápek u nás ve vchodě. Že by?
Dědek Potíž(10:14): Je to tak, Pepo, oblíbil jsem si tě! Chci ti prostě být blíž. Připrav se na nejhorší!

pajda: Už od začátku roku 2007 mám pocit, že na co sáhnu, to se pos**e. Myslíte, že by pomohlo, kdybych Vás pohladila? Přiznám se, že by mi to docela spravilo náladu...
Dědek Potíž(10:06): Milá Pajdo, to je od tebe vážně krásné, ale já se zhmotňuju právě jen v těch potížích. Leda by sis zkusila oblíbit písek mezi zubama a osinu v zadku. Takže promiň, ale ani po zbytek roku ti nemůžu zaručit žádné úlevy! Jen se snaž, abych si tě neoblíbil!

Samík97: Proč se budou zdražovat léky a péče i pro důchodce,když se zdražily energie a nájmy a zdaleka to „nezaplácne" zvýšení důchodů od ledna. Důchodci už ledacos nezmůžou a služby jsou drahé.To páni ministři nebudou taky jednou staří?
Dědek Potíž(10:06): Čtete noviny a děláte si názor podle toho, co je v titulcích, co? No tak si to užijte. Aspoň budete mít v důchodu na co nadávat. Zvlášť když vám nepředepíšou trojmo léky na něco, co vám není, jen abyste dal pokoj. A víte, že Klub mladých komunistů získat teď grant na vlastní časopis od Ministerstva školství? Tak si ho předplaťte! Určitě tam takových smutných informací bude víc.

dromedár: Jenom jsem ti chtěla říct, že mě fakt točíš! Člověk se tak snaží! A ten svetr prostě nikdy, NIKDY nemá očka stejný! Dyť by se ti snad tolik nestalo, kdybys mě to nechal uplést hezky, ne? Nebo ne?
Dědek Potíž(10:05): Hnusnej den přeju! No je to pěknej vopruz dohlížet na každý vočko, ale já to mám místo křížovek. To je snad větší relax než ucpat odtok u pračky!

honza z lesa: Hele, kdo mi dává k posteli furt ty prázdný skleničky od whiskey? Vypadám před manželkou, že chlastám!
Dědek Potíž(10:05): Honzo, ty kluku! Buď rád, žes tam ještě nenašel Karlovu fotku v rámečku. To už bys nevysvětlil!

Jana: Téda, takže ty můžeš za to, že když spěchám do práce, vždycky čekám na tramvaj půl hodiny - ale jak nespěchám, jede hned. Jen jsem se chtěla zeptat, jestlis taky zařídil, že jsem si úplně spálila oběd v hrnci. Měla jsem dojem, že jsem prostě jenom nesoustředěná.
Dědek Potíž(10:05): Jojo, Jano, zdravím! Přesně to já dělám. Nevíš, jakej je to kombinační marast, udělat to s tramvajema tak, aby ujely fakt všem a zároveň tam stály pro ty, kterejm je to šumák. A na cos s tím vařením myslela? Ten hrnec budeš kupovat novej? Kup si nějakej s dvojitým dnem, ať mám větší srandu, až ti spadne na palec...


Alisa: Zdravím, tak by mě moc zajímalo proč některým lidem všechno prochází bez mrknutí oka a já si musím všechno oddřít. Prostě mi nepřijde fér, že zatímco já na něčem tvrdě pracuju, někdo méně schopný to má hned. Co za moje potíže může? Nejsem žádný váhavý střelec ani nesedávám v koutě! Díky
Dědek Potíž(10:03): Milá Aliso, kde jste se naučila, že něco má být fér? V mateřské škole určitě ne! Tatrovku nikdy nedostal ten hodný, ale ten první! Ne ne ne. Miláčku, vy jste úplně nevhodně vybavená pro život. Koukejte přibrzdit a počkat, až všechno oddřou ti ostatní. A pak si jděte s úsměvem pro výplatu! Kancelář je místo, kde se dostanete snadno a zdarma na internet. Tak si hledejte stavební firmu pro přestavbu vaší koupelny a nehoňte medaile!

dan: Dobrý den, nevím, jestli mi odpovíte na tuto otázku, ale zkusím to. Žiju tři roky s přítelem ve společné domácnosti, nejsme manželé. Chci se zeptat, může mě vyhodit z bytu bez náhrady nějakého bydlení, když se mu zlíbí? Děkuju za odpověď.
Dědek Potíž(10:03): Zdravím. Tohle sice taky není můj obor, ale není nad to sdělit špatnou zprávu jako první! Jo. Tak nějak to váš přítel může udělat. Leda byste spolu sepsali nějakou smluvní dohodu a upravili podmínky. Ale dost rad. Já nejsem žádná hodná babička!

Majucha: No ale není ti líto těch ubohejch nevinnejch lidí, který to pak odnášej se mnou?
Dědek Potíž(11:13): Milá Majucho, už je po jedenácté a práce nepočká, takže tvůj dotaz bude poslední, na který odpovím. Líto těch lidí mi kolikrát je! Ani nevíš, co já se nabrečím do polštáře! Co se nastrachuju, že mi Ježíšek nic nepřinese, když jsem tak zlobil! Ale ráno si zas řeknu, Dědku, vzchop se! O čem by Majucha vyprávěla kamarádkám u piva?! He?! Do čeho by vrtaly čtenářky na ž-in, kdyby šéfredaktorka neměla v každém článku pět hrubek? Aspoň. He?! A oklepu se a jdu zas do fachy! Takže teď pro všechny čtenářky ženy-in: Užijte si ty chvíle, kdy se na vás zrovna nedívám, a než vyrazíte na lyže do Alp, zkontrolujte si vázání. Dvakrát! Váš Dědek Potíže.Na závěr to nejlepší - bohužel už dědek Potíž nestihl odpovědět...

Majucha: Podívej... teď jak s tebou mluvim, tak jsem si to celý nějak shrnula. Kolem mě se celej život dějou nějaký katastrofy. Jsem na pionýrským táboře, ten vyhoří. V lepším případě ho jen vykradou nebo ho postihne epidemie úplavice. Jedu vlakem, ten vykolejí. Jednou vykolejil, a když ho vrátili zpátky na nohy, tak cestou shořel. Jedu tramvají, zajedeme Jehovistu, jedu autobusem, převrátíme se do příkopu. Letím letadlem, a buď nám prostřelej křídlo, nebo nám shoří cestou motor. V lepším případě jsme jen vymáčkli okénko. Jedu do Chille, exne Pinochet... Ty hele, jseš si naprosto jistej, že jsi neměl nic s mojí mámou a že máš přehled o všech svých dětech????!!! Tati? :o))))

Reklama