Nadcházející víkend přinese poměrně vysoké teploty, náladu by neměla pokazit ani zatažená obloha. Jak agentuře Mediafax v pátek sdělila meteoroložka Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress, mohou se obyvatelé České republiky těšit na slunečné počasí.

„Víkendové počasí bude velmi podobné tomu, které jsme zažili v průběhu uplynulé soboty a neděle,“ shrnula Honsová.

V sobotu by mělo být jasno až skoro jasno, pouze ráno se mohou ojediněle tvořit mlhy. Ranní teploty dosáhnou 15 až 11 stupňů Celsia a přes den teploměr ukáže od 24 do 28 stupňů Celsia.

Ještě o něco tepleji bude v neděli. „Zatímco ranní teploty dosáhnou stejných hodnot jako v sobotu, přes den se rtuť teploměru vyšplhá až k tropické třicítce. Očekáváme skoro jasno až polojasno. K večeru by se pak na Ústecku a Karlovarsku mohly ojediněle vyskytnout bouřky,“ uvedla k průběhu nedělního počasí meteoroložka.

Příjemné počasí, které se obejde beze srážek, pak podle Honsové vydrží i po celý následující týden. „Zatímco v pondělí bude ještě oblačno až polojasno s teplotami dosahujícími 28 stupňů Celsia, už v úterý se vyjasní na skoro jasno až polojasno, poměrně jasnou oblohu navíc doprovodí tropické teploty. Denní maxima ve výši 30 stupňů Celsia navíc očekáváme i po celý zbytek týdne,“ dodala.

Co plánujete na víkend?

Reklama