Nový film scénáristy Gymplu přijde do kin 22. ledna 2009. Co o filmu říká Tomáš Houška, který se tentokrát kromě scénáře ujal i režie?

Film Labyrint, jehož hlavní hereckou hvězdou je Lucie Vondráčková, dorazí do kin 22. ledna příštího roku. Film vypraví o nedostudované novinářce Renatě (Lucka Vondráčková), která se svou spolubydlící Kiarou (Mary Coronado) pomalu odhaluje záhadu zmizení své kolegyně. Kdo za její zmizení může? Souvisí s ním záhadná smrt staré sousedky z domu, ve kterém Renata a Kiara bydlí? Nebo snad skupina satanistů, o kterých Renata točí dokument?

Aby záhadu vyřešily, vydávají se do útrob podzemního labyrintu, který najdou při prohledávání sklepení domu. V hledání jim pomáhá i soused Honza (Martin Zbrožek).

Renata a její přátelé ale nejsou jediní, kdo chce tajemnému labyrintu přijít na kloub. Loki (David Steigerwald) je jedním ze skupiny těch, kteří dokáží pořádně zamíchat karty. V labyrintu se ale bude muset spolehnout každý sám na sebe!

Co říká o hororově laděném snímku, jehož produkční náklady lehce přesáhly magickou hranici deseti milionů, jeho autor Tomáš Houška?

Inovační
„Film jsme točili novou technologií. Na digitální kameru Red, která se oproti ostatním digitálním kamerám ale chová jako klasická kamera.“

Jiný než Gympl
„Když se sejdou dva lidé, jeden napíše scénář a druhý ho natočí, tak to by byla velká náhoda, aby s výsledkem byli oba spokojení. Gympl bych natočil jinak než Tomáš Vorel. Neříkám, že lépe, ale jinak.“

Originální
„Inspiraci jsem měl nejvíce literární, a to ve spisovateli Roaldu Dahlovi. Ale jinak bych Labyrint nechtěl k ničemu přirovnávat. Jsem arogantní sobec, ten film točím tak, jak se líbí mně. Inspiroval mě k němu život.“

Labyrint

Obsazení:
Renta: Lucie Vondráčková
Honze: Martin Zbrožek
Kiara: Mary Coronado
Loki. David Steigerwald

Scénář, režie, produkce: Tomáš Houška
Kamera: Martin Matiášek
Vedoucí produkce: Pavlína Žipková
Výprava: Petr Brož
Kostýmy: Lenka Urbanová
Masky: Eva Nyklíčková
Triky: Patrik Velek

Těšíte se na tento film? Máte rádi horory?

Reklama