Řešíte, zda po několika porodech či pravidelném sexuálním životě vaše pochva nepřipomíná vytahaný svetr? Pokud vás to nenapadlo, co když to řeší váš partner?

 

Moje kamarádka v posledních měsících řeší problém. Myslí si, že má „vytahanou“ pochvu, a tak nám na našich babincích pokládá neustálé dotazy na toto téma. To mě vedlo k zamyšlení, jestli toto téma obecně ženy řeší, jestli je to zajímá. Jak to vlastně po několika porodech máme? Co si myslí naši partneři?

 

Renata si myslí, že má díky dvěma porodům a pravidelnému sexuálnímu životu opotřebovanou a vytahanou pochvu. Přivedl ji na to její manžel, když jí řekl, že už sex není, co býval, a že se musí hodně snažit, aby se udělal. A to zejména díky „jejím rozměrům“.

 

Renatě je 44, má dvě děti a je 20 let vdaná. Vidí to jako velký problém, a vždy, když se má s manželem milovat, necítí se zrovna nejlépe. Dokonce se bojí, aby její manžel nehledal někoho jiného, s kým by mu sex byl příjemnější. Přišla tedy s nápadem jít na plastiku. Nechat si pochvu zmenšit. Nejprve jsme jí to rozmlouvaly, přece jen je to zásah do organismu, ale když jsme viděly, jak je neústupná a jediné řešení vidí v operaci, bylo zbytečné v tom pokračovat.

 

Nejzajímavější ale byly reakce našich známých – mužů. Jelikož bylo období vánočních a novoročních večírků, Renata se po skleničce alkoholu osmělila a toto téma začala probírat s našimi kamarády. Jak to vnímají? Pociťují velikost pochvy při sexu u svých partnerek? A mluví s nimi o tom?

 

Tomáš se přiznal, že měl několik náhodných známostí, které opravdu ukončil kvůli tomu, že mu nevyhovovala partnerka a její „rozměr“ a hájil se tím, že my ženy také řešíme to, jak velký penis mají naši partneři. Martin byl zdrženlivější, nechtěl na toto téma moc mluvit a svěřovat se. Spíš ho zajímalo, jak se taková operace dělá a jaký má být výsledný efekt. Roman řekl Renatě napřímo, že když má sex s ženou, co ji má jako vrata, tak že to pro něj nemá význam. 

Na babinci jsme se pak shodly, že to chlapi řeší. A že stejně jako my si povídáme o tom, jaký byl s kým sex a o jeho rozměrech, povídají si i chlapi o tom, jakou která měla. Nicméně na sebe Renata těmito otevřenými hovory upozornila a kdekdo se o ní baví, jako že je to ta, co ji má velkou, a že to řeší. A všichni jsou zvědaví, zda půjde na plastiku.

Sledujte i další dny (27.–30. 1. 2009) Ženu-in! V tématu pokračujeme:

 

STŘEDA: Odpovědi gynekologa. Jaké jsou nejlepší cviky na zpevnění pochvy? Kdy poznáte, že je vaše pochva pro přítele příliš velká? Jakou vybrat polohu při sexu?

ČTVRTEK: Ptáme se mužů, zda jim velká pochva vadí.

PÁTEK: Operace. Jak si nechat zmenšit pochvu? Kolik to stojí a jak zákrok probíhá?

Jak to vidíte vy? Bavíte se s partnerem o tom, zda mu vyhovují vaše rozměry, které se časem nejspíš mění? Že mu nemusí vyhovovat rozměr, který máte dnes, po několika porodech? Napadla vás vůbec někdy taková  věc? Pokud by to byla překážka vašeho spokojeného sexu, uvažovala byste o plastice? Nebo si myslíte, že je to tabu a nemělo by se o tom mluvit?