Má tři luxusní auta, roční obrat v hodnotě několika desítek milionů, spoustu obchodních kontaktů po celém světě - ale když mu přeběhne přes cestu černá kočka, obrátí se a jede jinudy, i kdyby měl zmeškat důležité pracovní jednání.
Řeč je o mém známém, který navzdory tomu, jak prosperuje a drží krok s dobou, je na druhou stranu silně pověrčivý. Skoro by se zdálo, že se to vylučuje, být úspěšný byznysmen, řídit firmu s několika sty zaměstnanci, umět se rychle a správně rozhodnout na základě logického úsudku, a pak naprosto „selhat“ v případě, že odněkud z roští vyběhne černá kočka. To znamená otočit auto a buď inkriminovanou silnici objet, nebo se vrátit. To, nedej bože, v případě, že je třináctého.

Další moje kamarádka mě peskuje, když jí řeknu, že jí držím palce. Musím se opravit a říct, že jí držím pěsti. Pěsti-štěstí, palce-kopance, jak říká... A taky vstává z postele pravou nohou (pokud si to dobře pamatuji). Ne snad denně, ale když ji čeká něco důležitého nebo nepříjemného. Má to být jakási pojistka proti průšvihům.

Moje sestra je zase zvyklá věci „zaťukat“. Hodně dlouho, když něco nechtěla zakřiknout, to „zaťukávala“ na dřevo, ale pak jí jakýsi osvícenec řekl, že dřevo shoří, takže aby to nezakřikla, musí to prý „zaťukat“ na kov. Což s sebou přináší řadu komplikací. Dřevo je skoro všude po ruce. V nejhorším případě jí posloužila vlastní hlava :-))) (sama jsem toho byla svědkem). Ale kov? Zkuste sehnat v přírodě kvalitní kov... Od té doby se sestra zdráhá mluvit o zásadních věcech, které nechce zakřiknout, venku na výletě. Párkrát se dostala do prekérní situace, když byla také na obchodní schůzce. Jak nenápadně kontrakt „zaklepat“? Vskutku složitá situace, aby nebyla svými partnery považována za podivína a přitom učinila svému nutkání zadost ...

Znám lidi, kteří tvrdí, že na Štědrý den (nebo na Silvestra?) nemá nikde viset žádné prádlo. Prý by se do roka nemuseli všichni sejít pohromadě. A také nevstávají na Štědrý den od večeře. Ze stejného důvodu.

Myslím, že pověry nemají žádné racionální jádro, ale asi je těžké pověru „zrušit“, když vás doprovází od malička a když jste tomu, že to tak funguje, či nefunguje, začali věřit už jako děti...
Moje sestra mi řekla: já vím, že to je pitomost, to zaťukat, ale na druhou stranu - když to nezaťukám, co když to nedopadne dobře? :-)))

Moc by mě zajímalo, jestli dodržujete i vy nějaké pověry. Určitě je jich mnohem víc, než kolik jsem jich tu namátkou na příkladu svých známých vyjmenovala...

 

     GRATULUJEME!!! Úspěšně jste zvládla první půlku soutěžní cesty! 
Ale vaše hledání ještě nekončí!!! Kdepak, to by bylo mooooc snadné!!!

Najděte v našem magazínu článek SEX ZVÍŘÁTEK! Kde Vás čekají další instrukce ;o)

Hodně štěstí!