Půjčky jsou naším aktuálním tématem. Jakou si vybrat půjčku? Kolik za ní zaplatíte? Jaká půjčka je pro vás vhodná? Bojíte si vzít půjčku a nenaletět neprověřeným firmám? Půjčky si berte jen u prověřených společností.

Ondřej ŠmakalVe spolupráci s firmou PROFI CREDIT, která se půjčkami zabývá, jsme připravili zajímavý rozhovor s Ondřejem Šmakalem, marketingovým ředitelem PROFI CREDIT pro střední Evropu. 

Co bych měla udělat pro to,  abych dostala u PROFI CREDIT půjčku – například 30 000? Jak dlouho takovou půjčku budu splácet?
O půjčku si můžete požádat telefonicky na naší bezplatné lince 800 166 000, a to 7 dní v týdnu. Pokud dáváte přednost internetu, stačí vyplnit online formulář na www.proficredit.cz nebo kontaktovat naše úvěrové poradce. Nabízíme délku splácení 12 – 48 měsíců. Je to samozřejmě individuální, záleží na tom, jakou měsíční splátku si můžete se svými příjmy dovolit. Nejjednodušší je, vše si spočítat na naší přehledné kalkulačce na www.proficredit.cz.

Na co mohu půjčku použít? Máte nějaká omezení?
Profi Credit nabízí půjčky neúčelové, je tedy jen na klientech co si za půjčené peníze koupí. V tomto jim dáváme naprostou volnost.

Kolik mi můžete půjčit?
Mezi naše nejoblíbenější produkty patří Zaměstnanecký úvěr. Ten je určený pro zaměstnance, maminky na rodičovské dovolené a důchodce. Klienti si můžou půjčit peníze v rozmezí od 10 000 až do 166 000 korun. Pokud někomu stačí jen malá finanční výpomoc, můžeme nabídnout produkt Úvěr 4 999 Kč, tady stačí jen dva doklady totožnosti. Máme také řadu speciálních úvěrů pro podnikatele a živnostníky. Tam se výška půjček pohybuje od 30 000 do 300 000 korun.

Nabízíte více druhů půjček. Jakou byste mi tedy doporučil, pokud bych chtěla úvěr využít na nákup vánočních dárků – například 20 000?
V tomto případě platí, že bychom si na Vánoce neměli půjčovat vyšší částky, než jsme schopni splatit například do dalších Vánoc. Doporučil bych vám tedy zaměstnanecký úvěr na 12 měsíců. Měsíční splátka je 1 938 korun a úvěr nakonec přeplatíte se vším všudy o 3 256 korun.

Pokud bych byla například dlouhodobě nemocná a potřebovala bych pozdržení splátek, je to možné a co bych pro to měla udělat?
Určitě to není problém. Snažíme se vyjít našim klientům maximálně vstříc. Důležité je nic neodkládat a ihned kontaktovat úvěrového poradce. Ten pomůže klientům nepříjemnou situaci řešit, například odložením splátek, rozložením splátkového kalendáře.

Mohu půjčku splatit dřív?
Ano v případě standardních spotřebitelských úvěrů je to samozřejmě možné.

Jaké potřebuji doklady pro uzavření smlouvy o půjčce?
Základními doklady jsou občanský průkaz, potvrzení zaměstnavatele o pravidelném příjmu, u důchodců kopie důchodového výměru a osob na rodičovské dovolené doklad o pobírání sociálních dávek a tzv. kontaktní dokument, což je třeba SIPO.  Ručitel není potřeba, pokud mají klienti pravidelný příjem v dostatečné výši v souvislosti s výší půjčky.

Jaký je úrok?
To samozřejmě záleží na výši úvěru, délce splácení. Například když si půjčíte 30 000 korun na 12 měsíců, měsíční splátka je 2 907 korun. Na konci roku tak zaplatíte 34 883 korun. Nemáme žádné skryté poplatky za poskytnutí úvěru či vedení úvěrového účtu. Opět vás odkážu na naši kalkulačku na www.proficredit.cz  

Kdy je k půjčce nutný ručitel? Nebo máte nějaké limity, kdy potřeba není?
Ručitel není potřeba, pokud mají klienti pravidelný příjem v dostatečné výši v souvislosti s výší půjčky.

Jakým způsobem mám doložit potvrzení o výši příjmu?
Potvrzení o výši příjmu vám poskytne mzdová účetní vašeho zaměstnavatele. Formulář mají k dispozici rovněž naši úvěroví poradci. Nebo si ho můžete jednoduše stáhnout i na našich webových stránkách www.proficredit.cz .

Je před Vánocemi větší zájem o úvěry?
Tradičně platí, že v předvánočním období, počet půjček roste. Od října zatím evidujeme nárůst objemu půjček o proti loňsku o třetinu. Svou roli může letos hrát i ekonomická situace a pád koruny. Lidé se obávají, že zboží ještě více podraží a chtějí stihnout nákup například domácích spotřebičů a elektroniky za výhodnější ceny.

Profi credit

Děkujeme za vaše odpovědi
Redakce Žena-in.cz

Reklama