Foto: Shutterstock

Vybrat si správně podprsenku je mnohdy běh na dlouhou trať. Ta pravá by měla dokonale sednout. Neměla by se zařezávat, prsa by v košíčcích měla dokonale sednout a nevykukovat nebo „nepřetékat” přes okraje. Ramínka by se neměla otlačovat do ramen nebo hrudníku, stejně tak by neměla nepříjemně padat a uvolňovat se. Zkrátka a dobře, s výběrem správného a padnoucího prádla si dejte záležet. 

„Podprsenkový” základ

Pokud jste si ale mysleli, že to u jednoho kousku podprsenky skončí, tak bohužel. Chodíte-li do práce, musíte dodržovat dress-code, rády měníte barvy i materiály vršků, anebo vám záleží na tom, co pod tričkem či halenkou nosíte, váš „podprsenkový” základ by měl čítat alespoň tři až čtyři kusy. Na co se zaměřit? 

  • Základní barvy
  • Hladké provedení
  • Krajky nebo zajímavé okraje košíčků
  • Zapínání a jeho variabilita. 

Co vršek, to podprsenka

Ano i ne. Samozřejmě nemusíte mít prádelník vyslaný podprsenkami všech barev, střihů a provedení. Bohatě stačí, když budete jen vždy přemýšlet o barvě vršku, který si oblékáte, a hlavně kam. 

Bavlněná trička
Triček s krátkým nebo dlouhým rukávem a kulatým výstřihem má každá žena ve skříni nespočet. Tou nejlepší podprsenkou, kterou si pod takový vršek můžete obléknout je klasický a hladký střih bez krajek nebo výrazných (plastických) detailů. Podprsenka by měla být ideálně alespoň s nepatrnou výplní (nemusí být push-up), aby neprosvítaly bradavky. 

Výstřih do V
Vršek s výstřihem do véčka je tím nejlichotivějším, co si můžete obléknout. A to jak v případě, že to bude tričko, ale také svetr, který si obléknete na holé tělo. 
Využijte toho, že díky tomu krásně opticky protáhnete siluetu a dáte důraz na dekolt. A to jak v případě, že máte velké poprsí, tak i ty z vás, kterým nebylo příliš dopřáno. 
Sáhněte po podprsence, která bude mít trojúhelníkový střih a výraznější lem košíčků, které mohou lehce vykukovat přes okraj trička nebo svetru. Malý, ale velmi sexy detail, který udělá spoustu parády. 

Business vršky
Klasické košile nebo blůzy. Zapomeňte na sexy prádélko a v pracovním prostředí se držte raději při zemi. Podprsenka by prakticky neměla být přes oblečení vidět. Střih i provedení by opět mělo být hladké a bez detailů. Důležitým aspektem je barva prádla. Pod bílou košili nebo halenku si nikdy neberte bílou podprsenku, bude prosvítat. Vždy volte tělový odstín. 
Stejně postupujte i v případě, že bude materiál vršku z materiálu jako je satén nebo třeba hedvábí. Nechte vyniknout tento na první pohled luxusní materiál a prádlo volně jednoduché a prakticky neviditelné. 

“Nahaté” vršky
Pod vršky, které mají tenká ramínka, lodičkový výstřih, holá záda nebo jsou korzetového střihu, noste podprsenku, která nebude mít ramínka. Zcela zapomeňte na trend gelových ramínek. Ta se řadí do kategorie tělových silonek a velkých módních průšvihů. 
Taková podprsenka musí opět perfektně sednout a neměla by klouzat směrem dolů. 

Podprsenková „ne”

Na co dalšího si dávat při výběru spodního prádla?

  • Podprsenka by měla jít ruku v ruce s vrškem. To znamená, že by ramínka neměla zbytečně vykukovat, nekopírovat střih trička či topu nebo být tam, kde je vidět a neměla by. 
  • Zapomeňte na neonové barvy, nekvalitní střihy nebo nevkusné detaily. 
  • Líbí se vám sexy prádélko a negližé? V pořádku, ale jen pro potěchu oka partnera.

Také si přečtěte:

Reklama