Ať už je to spojeno s lámáním vlasů, vypadáváním, mastnou pokožkou hlavy nebo lupy. Pokud k tomu přičteme ještě používání nekvalitních produktů, leckdy si koledujeme o opravdové trápení. Jak pečovat o vlasy a vlasovou pokožku radí odborná konzultantka lékáren BENU PharmDr. Ivana Lánová.

vla.jpg

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE ZDRAVÁ VLASOVÁ POKOŽKA

Naše vlasy jsou denně vystavovány různým externím vlivům, ať už je to mráz, slunce, vítr, slaná voda nebo voda z vodovodu, která má vysoký obsah vodního kamene. Kombinace těchto všech faktorů se na kvalitě našich vlasů projevuje. „Vždy lidem doporučuji, aby se zaměřili na zdraví vlasové pokožky. Pokud nemáte zdravou vlasovou pokožku, projeví se to i na 623457d977195vl4.jpgkvalitě vašich vlasů,“ říká PharmDr. Lánová. Pokud trpíte například lupy, stěžejní je používat kvalitní produkty, ty nekvalitní by pravděpodobně váš stav mohly spíše zhoršit. Ideální je poradit se s lékárníkem, který doporučí optimální řešení problému. Navíc v lékárně máte záruku dermatologicky testovaných produktů, které splňují ty nejpřísnější farmaceutické normy, a proto jsou vhodné i pro tu nejcitlivější pokožku. „Lupy rozdělujeme do dvou kategorií na mastné a suché. Dokážeme je rozeznat na první pohled. U mastných lupů bývají logicky prvním příznakem i mastné vlasy. Na problémy s lupy doporučuji používat šampony řady DermoCapillaire od značky Eucerin, nebo DERCOS od značky Vichy. Jsou to šampony, které jemně čistí vlasovou pokožku a redukují tvorbu lupů. Na suché lupy je vhodný Eucerin DermoCapillaire krémový šampon a na mastné Eucerin DermoCapillaire gelový šampon. Pokud je vaše vlasová pokožka opravdu hodně podrážděná, použijte šampon od značky DUCRAY Kélual DS, který ji dlouhodobě zklidní. Na tyto produkty se navíc v rámci našeho březnového dermokatalogu vztahuje i zajímavá sleva,“ radí PharmDr. Lánová.

vl1.jpg

CO DĚLAT, KDYŽ VLASY VYPADÁVAJÍ?

Vypadávání vlasů je přirozená věc, ale co dělat, když nám vlasy padají více, než je zdrávo? Nadměrné padání vlasů může být ukazatelem toho, že nám v těle něco chybí. Často se s tím setkávají například matky po porodu, kdy za daný stav můžou hormonální změny. „Záleží, zda chcete kromě vypadávání vlasů řešit i podporu jejich růstu. Pro podporu hustoty a objemu vyzkoušejte od značky Vichy šampon Énergisant z řady DERCOS. Obsahuje účinnou složku aminexil, která ukotvuje vlasový kořínek. Eucerin DermoCapillaire šampon proti vypadávání vlasů zase pomáhá posilovat vlasové kořínky, zpomaluje řídnutí vlasů a dodává vlasům lesk, hebkost a pružnost,“ říká PharmDr. Lánová.

obrazek.jpg

JE NUTNÉ PŘIZPŮSOBIT PÉČI O VLASY VAŠEMU VĚKU?

Jednoduchá odpověď zní „ano“. Stejně tak, jako se s věkem měníme my, mění se i naše vlasy, a především jejich potřeby. Postupem času se totiž naše vlasy stávají křehčí, snadněji se lámou. Pokud nechcete, aby se na vašich vlasech podepsal zub času, zvolte vlasové produkty z řad anti-age. „V našich lékárnách nenajdete anti-aging produkty pouze v sekci péče o pleť, ale i v sekci péče o vlasy. Pokud chcete vaše vlasy chránit před negativním vlivem znečištěného ovzduší, posílit je a zamezit tak jejich lámání, vyberte si jeden z produktů značky REVALID z řady ANTI-AGING SYSTEM. K dostání je šampon a fluid, oba produkty zpomalují proces šedivění vlasů, chrání vlasy před UVB zářením a dodávají jim lesk,“ dodává PharmDr. Lánová.

6234578b3c842blobid0.jpg

Přijďte se poradit do BENU lékáren nebo se obraťte na lékárníky online prostřednictvím poradny na www.benu.cz.


6234585bebfbdobrazek.jpg