Léto, prázdniny a dovolené jsou před námi. Vybraly jsme pro vás zajímavé knížky nakladatelství GRADA, které si můžete vzít k moři, rybníku nebo na chalupu či terasu. Hezké dovolenkové čtení!

5cf8f846dea53obrazek.pngPokud milujete kuchyni, vaření, vůně a exotiku, nenechte si ujít titul: Exotického koření a recepty.

Jedinečná a zcela unikátní fotografická publikace představuje nejobsáhlejší a nejpodrobnější přehled jednotlivých druhů exotických bylinek, koření a také jejich směsí. Vše je doplněno neotřelými recepty. Staňte se kuchařským mistrem a naučte se exotické koření nejen správně rozlišovat, ale také vhodně využívat.

Koření ostré jako rock´n´roll
Nedílnou součástí knihy jsou i recepty, které obsahují spoustu skvělých rad, tipů a vychytávek, jak s daným kořením při přípravě kulinářských dobrot pracovat a stát se tak originálním i vyhledávaným hostitelem.
Kniha má v dnešní době své nezpochybnitelné opodstatnění, neboť se denně setkáváme se širokou nabídkou exotického koření, ať již prodávaného na našem trhu, nebo přivezeného z dovolené. S jeho správným rozlišením a využitím si však zatím poradí jen velmi málo kuchařů či kuchařek, a to i z řad profesionálů, přestože se ho snaží v hojné míře při přípravě jídel používat.

O autorovi:
Pavel Sedláček patří mezi první průkopníky amerického rock´n´rollu u nás, a to již od druhé poloviny padesátých let minulého století.
Postupem času se začal věnovat gastronomii, která byla do té doby pouze jeho koníčkem. V roce 1990 otevřel svou první restauraci v centru Prahy. Během následujících let se stal vlastníkem několika dalších restaurací a kaváren.

5cf8f8a0b33b8obrazek.pngJste matka dospívajících potomků, pracujete, vychováváte a nevíte, kam dřív skočit? Přečtěte si knihu Cesta na sever od Virginie Grimaldiové a nechte se inspirovat, jak tuto situaci vyřeší sedmatřicetiletá Anna. Určitě se v knize mnohé poznáte.

Co když máme štěstí, které hledáme, přímo na očích?

Sedmatřicetiletá Anna, matka dvou dospívajících dcer, se hroutí pod tíhou práce a nesplacených dluhů. S dcerami se potkává jen při snídani, celé dny a večery tráví v restauraci, kde pracuje jako servírka. Život jí utíká přímo před očima a ona ho pozoruje z bubliny, do níž se uzavřela.

Sedmnáctiletá Chloé je velmi citlivá dospívající dívka. I když by ráda odjela do Austrálie, cítí povinnost najít si práci a začít pomáhat matce. Láska, kterou hledá u chlapců, nikdy nevydrží. Vždycky se nějak záhadně promění, jako Popelčin kočár po půlnoci.

A pak je tu Lily. Je jí dvanáct, je hrozně chytrá, ale lidi příliš nemusí. Mnohem líp se cítí ve společnosti svého potkana, kterého pojmenovala po svém nepřítomném otci. Hlodavci přece opouštějí loď jako první.

Když Anna nečekaně dostane výpověď a vysoké odstupné, má dvě možnosti. Splatit všechny dluhy, najít si novou práci a zůstat ve svojí bezpečné bublině. Nebo naložit dcery do karavanu a vydat se na okružní cestu po Skandinávii.

Už víte, jaké knihy si letos na dovolenou zabalíte?
5cf8f828de818obrazek.png

Reklama