Venku řádí mrazy, které pár let nepamatujeme. Teploty dosahují na mínus dvacet, všechno je zamrzlé, na procházky vyrážíme s kulichy a rukavicemi, mráz nás štíte do brady a do tváří. Krása!

Jaro je ještě v nedohlednu, a tak si rádi představujeme a plánujeme, co budeme dělat letos, kam se vydáme na cesty, a to nejen o prázdninách. Cestovat se dá po celý rok – vždy najdete nádherné lokality, které jsou jedinečné právě v daném časovém období.

holiday

Kdybyste se zasnily, kam byste vyrazily? Nebo možná váš sen je inspirací pro realizaci cesty, jak to mám často já – jen mít víc času a možností…

Kdybych vám měla napsat, kam by mě letos táhly mé toulavé nohy, byla by to spousta míst! Ale už teď vím, že to určitě všechno nestihnu, navíc mne čeká investice do bydlení, což spolkne většinu prostředků. Ale má fantazie nemá limity, tak vám ráda dám pár tipů, kam bych jela já, kdyby to šlo… ideálně nyní na jaře.

Amsterdam

Jaro je začátkem něčeho nového, takže mě určitě láká výlet do Amsterdamu v době, kdy kvetou tulipány. Zajímá mne, jak vypadají pole s rozkvetlými kvítky různých barev a tvarů. Chtěla bych se tam jen tak procházet, klidně tam strávit několik dní, nasát atmosféru, užít si to. Případně si nakoupit cibule květin, které mne okouzlily. V samotném Amsterdamu bych se chtěla projet po kanálech, zjistit víc o historii, podívat se do muzeí, nakoupit si různé milé drobnosti a večer si sednou někam k řece a dát si dobrou večeři…

Jerusalem

Jaro je lákavé taky pro návštěvu Jeruzaléma, kam bych se chtěla ještě aspoň jednou vrátit. Myslím, že prožít zde velikonoční svátky musí být úžasné. Tuto cestu na pár dní plánujeme s kamarádkami již delší dobu, uvidíme, kdy na ni dojde. Kromě návštěvy památek a svatých míst bych určitě nezapomněla na výlet k mrtvému moři, to je zážitek nad zážitky, plavat, tedy vznášet se na té prosolené hladině.

Jaro je také nádherné na Madeiře, což je ostrov patřící Portugalsku. Psala jsem o něm v minulém, článku...

Zdroj fotografií:Klára Křížová, www.shutterstock.com