Listopad je tady. Příroda se pomalu ukládá ke spánku, dny se zkracují, večer už bývá brzy tma. V tomto čase, kdy je venku plískanice a vichr, je zvlášť příjemné vrátit se do teplého domova... A tmavý podzimní večer si můžeme vylepšit světlem svíčky.

Oheň patří společně s vodou, zemí a vzduchem mezi čtyři základní živly. Jsou mu připisovány magické vlastnosti - je to symbol síly, životní energie a odvahy, díky němu se můžeme očistit. A proto je dobré si čas od času posedět u ohně. Samozřejmě ohýnek si asi v obývacím pokoji neuděláme, ale to vůbec není potřeba, na navození kouzelné atmosféry stačí i malý plamínek svíček.

svíčky

Přečtěte si také:

Svíčky mají velkou moc. Dodávají pozitivní a spalují negativní energii, propojují náš život s dušemi zemřelých, ostatně ne nadarmo jsme před pár dny na Dušičky zapalovali svíčky a vzpomínali na ty, kteří už nejsou mezi námi. Kromě toho můžeme ale svíčky používat při rituálech očištění a odpuštění. A je zajímavé, že pro každou příležitost se používá jiná barva svíček.

Jakou barvu si vybereme?

Barvu svíčky volíme podle toho, co chceme dokázat. Barvy se mohou kombinovat, ale opatrně, abychom nenarušili jejich působení. Co tedy jednotlivé barvy znamenají?

  • Červená: barva radosti ze života, dodává vzrušující energii, je dobrá pro silnou vůli, sílu a bojovnost, může být ovšem i ničivá a útočná
  • Modrá: barva rovnováhy, porozumění, zklidňuje, inspiruje a navozuje důvěru, může ale přinést i chlad a melancholii.
  • Žlutá: barva veselí, symbolizuje řešení, moudrost, inteligenci, ale i závist nebo klamné naděje.
  • Zelená: barva harmonie, přivolává úspěch, bohatství a stabilitu.
  • Bílá: vyjadřuje silnou a laskavou energii, pokoru a mír, může ale znamenat i slabost či zranitelnost.
  • Černá: barva, která vyzdvihuje a zvýrazňuje.
  • Oranžová: barva sebedůvěry, dodává radost, teplo, ale též strach a slabost.
  • Fialová: barva odpuštění, skromnosti a pokory, symbolizuje plodnost.

Zdroj a více informací: čarodějnice Liana

Další články v našem magazínu:

Reklama