kov

...můžete být, pokud poslechnete volání módních trendů. Řeč bude o nejžhavějších letních špercích. Šperk je možná poněkud nadnesený výraz, i když poslední dobou se rozdíl mezi šperkem a bižuterií tak trochu stírá. Zvláště u těch, které mám na mysli dnes.

Jste zvědavé, jaké jsou teď nejvíc in? Co je pro ně typické, a jestli je užijeme i na podzim?

kov

Takže jdeme na to. Na rozdíl od jarních trendů jsou šperky/bižuterie sklonku léta méně barevné a decentnější. Upouští se od brutálních umělých hmot i masivního dřeva a pozornost se soustřeďuje především na kov. Tak jako na jaře vládlo zlato a žlutě zbarvené kovy, babí léto a podzim se přiklání spíš k chladivému stříbru. Není to samozřejmě diktát, každá z vás může nosit to, co jí lépe sedí k pleti.

kov

Nejdůležitějším prvkem jsou řetězy všech délek, šířek a hlavně množství. Řetízky s různými přívěsky, ať už známkami, medailony nebo konkrétními tvary (třeba mořských živočichů). Čím víc, tím lépe.

O barvy na kovech se postará smalt a polodrahokamy. Pozdně letní šperky se nám budou skvěle hodit i k podzimní garderobě. Už se na nás chystá nápor zemitějších barev, hlavně šedé, bordové a tmavě modré, ke kterým budou šmuky v barvě stříbra perfektně ladit.

kov

 Jak se vám líbí? Jsou vám podobné šperky/bižu sympatické? Nebo nosíte úplně jiný styl? Napište.

Reklama