5b0eefd40e9d2image.pngFoto: Shutterstock.com

  • Bronzery

Jestli chcete pleti dodat líbivý zlatavý nádech, který vypadá jako čerstvé pohlazení od slunce, pak sáhněte po bronzeru. Právě ten je sázkou na jistotu. S jeho pomocí nejen podpoříte dosavadní opálení, ale můžete s ním i konturovat obličej. Pokud nevíte, jak se takové modelování obličeje za pomoci kosmetických výrobků provádí, klikněte SEM. Naleznete ho v různých provedeních. Poslední dobou jsou stále oblíbenější bronzery tekuté. Ty totiž vytvoří přirozený vzhled. Postačí, když kapku bronzeru přidáte do denního krému či make-upu, dále pracujte s líčením, jak jste zvyklá. Pro maximální efekt můžete trochu nanést i na lícní kosti směrem ke spánku a do dekoltu. U bronzerů v podobě kompaktních pudrů buďte s aplikací obezřetná. Nenanášejte po celé ploše obličeje. Soustřeďte se na vyvýšené části, primárně na tváře, čelo a nos. Dejte si i pozor, aby vrstva nebyla příliš výrazná. Že je výsledek perfektní, se ujistěte před oknem, na denním světle. Většina těchto produktů obsahuje drobné částečky, které odráží světlo, pokožka získá opálenější a prozářenější vzhled. Pokud přemýšlíte, jaký vybrat, pamatujte, že barva bronzeru by měla být o jeden až dva odstíny tmavší než je vaše pleť.

5b0ee310dad1eimage.png
 Artdeco, Douglas, 599 Kč/ Benefit, 899 Kč/ Sephora, 390 Kč

  • Tónovací krémy 

Ty jsou ideálním pomocníkem pro ženy, které potřebují sjednotit tón pokožky, ale nemají rády hutné, silně krycí make-upy. Lehká textura dodá pokožce zdravý opálený vzhled, kryje drobné nedostatky a zároveň hydratuje. Sice již není nutné pod tónující krém nanášet krém denní, ale pokud potřebuje vaše pokožka maximální dávku hydratace, klidně tak udělejte. Nanáší se prsty, štětcem či houbičkou. Nezapomeňte aplikovat i na oblast podbradku a krku, rozetřete jej do ztracena.

5b0ee1cd8bef8image.pngAvon, 90 Kč/ Essenté, 489 Kč/ Lavera, Organictime.cz, 249 Kč

  • Samoopalovací mléka, pěny a oleje

Nebaví vás se smažit na slunci nebo se bojíte rizik spojených s opalováním? Pak pro vás jsou zde „samoopalováky“. Podpoří již získanou barvu, která díky nim více vynikne, a bledulkám přidají na zlatavém tónu. Mimo to hydratují, pokožka je tedy vyživená a hladká. Nemusíte se bát, že by opálení bylo příliš výrazné. Na trhu jsou výrobky, které dodají jen lehký bronzový tón. Před použitím samoopalovacího produktu, mějte na paměti, že je důležité dodržovat jistá pravidla. Před samotnou aplikací je dobré použít peeling. Ten pokožku zbaví odumřelých buněk, barva následně bude bez nepěkných fleků. Krém, pěnu či olej opravdu důkladně roztírejte, včetně chodidel a různých záhybů těla. Následně po dobu deseti minut zabraňte kontaktu natřené kůže s oblečením. Za několik hodin se již budete pyšnit dokonalým opálením.

5b0eee045a396image.pngSamoopalovací pěna, Avon, 130 Kč/ Samoopalovací suchý olej St. Moriz, 499 Kč/ Tónovací tělové mléko, Nivea, 149 Kč

Čtěte také:

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama