shutterstock

Mohlo by se zdát, že bronzer je make-up pomocníkem především v letních měsících, ale není to úplně pravda. Primárně je sice určen pro zvýraznění opálení, ale díky němu můžete i potlačit nedostatky či naopak vypíchnout přednosti a to celoročně. Podívejte se na to, proč by vám bronzer neměl chybět.

Jak už bylo zmíněno, bronzer dodá pokožce příjemný zlatavý odstín a tím tak podtrhne její opálení. Kromě toho se s ním i skvěle konturuje obličej. Nabízí se hned ve dvou variantách. První je pro matný vzhled, což je lepší na stínování, druhý obsahuje drobné pigmentové částice, které dodají pokožce jas.

Naučte se s bronzerem pracovat

  • Matný používejte především na konturování. Pokud nevíte, jak na to, přečtěte si návod ZDE (klikni).
  • Bronzer s jemným třpytem využijte jako tvářenku a lehce přetřete lícní kosti až ke spánkům. Můžete ho také užít jako oční stíny či jemnou vrstvu vklepat do rtů.

bronzer

Nenechte si ujít:

  • Proměna Adély. Z nenápadné dívčiny sebevědomou ženou
  • bronzerPři aplikaci jakéhokoliv bronzeru je dobré dávat si pozor s množstvím, které na pleť nanesete. Pleť by měla díky bronzeru získat jemně opálený vzhled. Důležité je, abyste zvolily správný štětec a zacházely s ním jemně. Intenzitu barvy můžete vždycky zvýšit. Mnohem hůře se hnědé čáry na obličeji odstraňují tak, abyste si nezničily už tak nanesený make-up.
  • Myslete nejen na pokožku obličeje, ale i krk a dekolt. Na pleti vytváříte číslici tři, což znamená, že bronzer nanášíte na čelo, přes spánky pod lícní kosti a dolů na čelist. Štetec, který na bronzer používáte, vždy před aplikací lehce oklepte. Zabráníte tomu, že nevytvoříte jen silné nehezké tmavé pruhy. Nezapomeňte krouživými pohyby štětcem rozetřít do ztracena.

Jaké druhy existují?

pudrpudrpudr

pudrpudrpudr

  • Než si bronzer pořídíte, myslete na to, k čemu vám bude sloužit. Naleznete totiž nepřeberné množství těchto pomocníků. Pudrové jsou praktické a pokud neovládáte umění líčení, tak jsou pro vás nejlepší. S krémovými je větší práce, ale výhodou je, že je můžete použít ve spojení s denním krémem. Pleť hydratujete a zároveň jí dodáváte zdravou barvičku. Naleznete také bronzery v kuličkách, které mají různé odstíny, ty se hodí především pro projasnění lícních kostí.

Čtěte také: