eEthel je na první pohled výrazný typ dívky. Rozhodně ji nelze přehlédnout. Silné líčení k její image patří. Setkaly jsme se v jednom baru nedaleko vysočanského nádraží…

Ethel má i normální křestní jméno, ale na její vlastní přání jej neuvádím. Ethel je nejen satanistkou, ale také prostitukou, a jak ona sama říká, nejlepší v Praze a možná i vůbec v Čechách. Proč?

Ethel, co Vás přivedlo na tuhle víru a co Vám na ní imponuje?
Moje celá rodina jsou až trapně věřící křesťani. Od mala mi vtloukali do hlavy desatero a každou neděli jsme chodili do kostela. Protože jsem vyrostla na vsi, každý tam každého znal. Znala jsem tedy i kněze, který tady co neděli kázal. V týdnu chlastal jako duha a pak mluvil o Bohu. Když mi bylo třináct, dokonce mě u krámu osahával. Myslím, že prvotní impuls byl o tom, že jsem se prostě šprajcla a hledala opak.

Jak jste ho našla?
Samozřejmě přes kamarády. Docela jsem se bavila, když jsem přinesla domů Satanskou bibli a šoupla ji na stůl pěkně tak, aby ji všichni viděli.

Jak zareagovali?
(smích) Se ani neptejte! S matkou to málem seklo, no prostě rošambo. Ani sáhnout na to nechtěla, prostě trapný divadlo. Bavilo mě to. Přišli mi jako pokrytci. Měla jsem možnost jim naservírovat jejich vlastní slabosti. No přesně po našem. Pak jsem jim to nandala dokonale, a tím jsem to dodělala úplně.

Jak?
Já tomu našemu tatíkovi z kostela za nějakou dobu dala za prachy. Prostě na mě zase šmatal, a tak jsem mu řekla, že když mi dá tři kila, tak se vysvleču. Souhlasil, prasák. Doma jsem to řekla. Fakt jsem si to užila.

A to vás přivedlo i k řekněme profesi, kterou teď děláte?
Vlastně jo, protože mě vyhodili z domova. Přesněji před rokem, takže v osmnácti. Jela jsem do Prahy. Tady teď pracuju v jednom klubu, kde se mě ujali, ubytovali mě a jsou fajn. A dělám to ráda.

Co se Vám na tom líbí?
Jednak mám ráda věci, který jsou otázkou pudu. Jednak mám ráda sex jako takovej, líběj se mi chlapi, mám ráda peníze a baví mě manipulovat s druhými. Abyste rozuměla, chlap v bordelu, při pohledu na polonahou holku, dokonale ztratí mozek. To je zábavný.

Váš zaměstnavatel ví, co vyznáváte? Jak se na to tváří?
Je to ženská a myslím, že by byla nejraději, kdyby všechny její holky byly satanistky. (smích)

Proč?
Protože chlapy to strašně vzrušuje. Tady, sem, nepatří žádný andílek, a u mě to mají natur. Navíc si troufám říct, že jsem její nejlepší holka a taky mám nejvíc kšeftů, a tak jí přináším nejvíc peněz. Jsem jediná, kdo to dělá s chutí. A to je na výsledku poznat, i kdybych dělala automechaničku.

V čem myslíte, že je ten hlavní, praktický rozdíl?
Hlavně je to tím, že ostatní holky, třeba Ukrajinky, to dělaj pro ty prachy hlavně. Takže to v zásadě často flákaj. Je to nebaví. Je to nutnost. „Tohle nedělám, tady to po mě nechtějte, za todle si nechám připlatit, hodina vypršela,“ a tak. Mě to baví. Jsem ve svým živlu, hraju si s nima, ovládám je. Nevítězí ten, kdo má pravdu, nýbrž ten, čí je moc.Nic se mnou není tabu, všechno je živočišný a taky tak úzkostlivě nehlídám čas. Když je v nejlepším, přece mu to neutnu, že jo.

A to si za nic nenecháte zaplatit navíc?
Ale jo, to jasně, například když chce seřezat, ale já bych ho s chutí zmrskala i za základní taxu (smích).

Máte nějakou školu?
Ne. Jsem nedoučená, protože nemám ráda autority a prostě jsem nevydržela poslouchat a skákat, jak jiný chtěli.

Co chcete dělat, až tohle dělat přestanete?
Nevím, proč bych měla přestávat.

Třeba se budete chtít vdát a mít děti. To byste jednou nechtěla, Ethel?
Jo. Chtěla. Takže až to jednou přijde, budu přemýšlet. Vůbec nejlepší by bylo, kdyby to ten případnej manžel věděl a neměl s tím problém. Já si hlavně myslím, že mu to budu umět dobře vysvětlit a hlavně ukázat.

Chtěla byste manžela taky satanistu?
Jo, to by bylo nejlepší, ale klidně k tomu někoho ráda přivedu.

Ethel, jak dlouho jste neviděla rodinu? Plánujete vůbec jet někdy domů?
Neviděla jsem je od tý doby, co mě vyhnali, a rozhodně je vidět nechci, alespoň ne v dohledný době. Ať si tam dělaj, co chtěj, a choděj poslouchat toho prasáka, mně je to jedno. To, co dělám, já a moje filozofie a prožívání, je daleko upřímnější než to jejich. A od toho mě nikdo neoderve prostě.

Děkuji vám, Ethel, a ještě závěrem, jak podle vás vůbec Satan vypadá? Představujete si ho nějak?
Jo. Jako vobrovskej chlap, s permanentní erekcí, co je s nim sranda a co je hlavně hodně nad věcí a spravedlivej. Všem se směje za jejich slabosti a za to, jak si pořád na něco hrajou.


Byť jsem zaměřením někdo úplně jiný, neměla jsem z téhle dívky vysloveně špatný pocit. Dokonce se domnívám, že, objektivně vzato, vzala jen druhý extrém než ten, který patrně razí její rodina.

Kdybych to trochu přehnala, řekla bych, že s nastíněným rodinným modelem i přístupem a s tím, co tahle dívka prožila, je tohle všechno jen logickou cestou, která je v zásadě i lidsky pochopitelná.

Jistě, že druhý extrém je stejnou pastí, a tak doufám, že Ethel časem některé věci lehce přehodnotí a že se třeba vdá a postupně najede na nějaký normálnější model.

To, co dělá teď, je z mého pohledu jeden velký hodně vyexponovaný vzdor, za který až tak úplně nemůže jen ona sama.

Především na sexuální obtěžování onoho služebníka božího měla její rodina zareagovat diametrálně jinak, než jak se stalo. Nebo si snad myslíte něco jiného?

Reklama