clane.jpg
Foto: Shutterstock

Sametové šaty jsou velmi příjemné na nošení, většinou nikde neškrtí a netlačí. Jsou teplejší, takže jde o ideální kousek na podzim a zimu a v neposlední řadě patří mezi benefity skutečnost, že vypadají docela draze a luxusně. Přitom v běžných řetězcích je seženete i za několik sto korun.

sat1.jpg
Foto se souhlasem: Sinsay (259 Kč), Bonprix (1199 Kč), Gate (278 Kč)

Skvělá je i rozmanitost využití. Sametové šaty vypadají skvěle při denním nošení do práce, ale vzít si je může i na večírek nebo k vánočnímu stromečku. Jsou totiž většinou velmi elegantní a ženské. Ale pozor budete mít tendenci na příjemnou látku neustále sahat a dost možná přiláká i nenechavé ruce vašeho kolí. 

sat2.jpg
Foto se souhlasem: Cellbes (1399 Kč), Cellbes (477 Kč), Zoot CAMAIEU (623 Kč)

Sametové šaty se prodávají v různých střizích i délkách, takže si na své přijdou všechny typy postavy a nikdo nezůstane ochuzen. Pod sametové šaty na úzká ramínka je možné si dát na podzim třeba rolák, bude to vypadat skvěle a nebude vám taková zima. V obchodech je ale přeci jen více variant s rukávy (dlouhými nebo krátkými).

sat3.jpg
Foto se souhlasem: Marks & Spencer (1099 Kč), H&M (2999 Kč), Zara (799 Kč)

Jde o vhodný kousek oblečení také pro milovnice minimalismu, protože v nabídce obchodů převažují jednobarevné modely. Vybírat můžete z černé, zelené, vínové, hnědé a dalších tlumenějších barev, které se hodí k tomuto ročnímu období. Narazíte ale i na zářivě červenou, žlutou a další výrazné barvy. 

sat4.jpg
Foto se souhlasem: Reserved (1299 Kč), Zalando Only (528 Kč), Aboutyou (2 349Kč)

Zdroje: archivy firem, autorka článku

Reklama